PRACA DOMOWA

Klasa 3″O”

TEMAT: ZNANI POLACY

Uczeń przygotowuje nagranie recytacji wiersza w języku polskim, w formie wideo. (widoczna cała postać), nagranie wysyła jako załącznik na adres: e-mail: joanna.drazewska@szkolasen.com
KOORDYNATOR KONKURSU z ramienia szkoły – Joanna Drążewska
*Nagranie w formie wideo zawiera wyłącznie recytację wybranego utworu – bez oprawy muzycznej czy graficznej. *Nagranie nie może trwać dłużej niż 2 minuty 30 sekund. Nagrania dłuższe niż 2 minuty 30 sekund oraz nagrania zawierające błędy techniczne (m.in. brak dźwięku, brak obrazu) nie będą podlegać ocenie. *Plik z nagraniem powinien zostać podpisany imieniem i nazwiskiem ucznia oraz tytułem prezentowanego utworu. W tym roku recytujemy wiersze wskazanych autorów: Jan Kochanowski / Juliusz Słowacki / Julian Tuwim / Konstanty Ildefons Gałczyński.

Kryteriami oceny recytacji na wszystkich etapach Konkursu są:

1) dobór utworu do możliwości uczestnika (wiek i opanowanie języka polskiego),

2) opanowanie pamięciowe utworu,

3) poprawność wykonania (artykulacja, akcent, intonacja, modulacja, tempo, przestankowanie),

4) interpretacja utworu,

5) elementy towarzyszące recytacji utworu (gest, ruch, strój, rekwizyt),

6) ogólny wyraz artystyczny. Finaliści zostaną wyłonieni w toku eliminacji szkolnych, po dwóch uczniów z każdej grupy wiekowej: 7–9 lat, 10–13 lat i 14–19 lat.

Celem konkursu jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży mieszkających za granicą oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polaków poza granicami kraju.

Konkurs trwa od marca do października 2024 roku. Konkurs składa się z IV etapów: 1) Etap I – szkolny 2) Etap II – krajowy 3) Etap III – kontynentalny 4) Etap IV – Finał.

Uczeń przygotowuje pierwsze nagranie na etapie szkolnym, drugie na etapie kontynentalnym, trzecie w przypadku dostania się do Finału. Na każdym z tych etapów uczniowie prezentują inny wiersz.

• Wykonaj zadanie 4 na str 44
  • Przeczytaj tekst na str 45,46
  • Proszę upewnić się ze w domu nie została książka 'Niesamowite przygody dziesieciu skarpetek’ Jeżeli tak to proszę o oddanie w przyszłą sobotę .

Marta Murawska

Zadanie domowe wygasa o 21:07 dnia 28 kwietnia 2024

W razie pytań bądź wątpliwości, skontaktuj się ze swoim nauczycielem