PRACA DOMOWA

Zadanie domowe – klasa 3o

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Wieloletnią tradycją w naszej szkole stało się wspólne świętowanie Wigilii. Miło nam poinformować, że wracamy, po 2 latach nieobecności, do tej wspaniałej tradycji.

17 grudnia zajęcia kończymy o godzinie 13.00. Rodzice odbierają uczniów i udają się na godzinę 13.30 do szkoły New Cross College na wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole.

Parking przy budynku New Cross College jest obszerny, w przypadku braku miejsca prosimy o parkowanie w bocznych uliczkach bądź na terenie szpitala (parking płatny).

Zgodnie z tradycją prosimy również o upieczenie ciast i przyniesienie ich rano w dzień szkolnej Wigilii do pokoju nauczycielskiego w każdym z 3 budynków.

Sekretariat w dniu 17 grudnia będzie nieczynny.

KONKURS

W ramach świętowania ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą „Szopkę Bożonarodzeniową”! Materiał i format – dowolny. Praca może być „zespołowa” – rodzinna lub indywidualna. Na szopki czekamy do 17 grudnia (szopki dostarczamy do budynku New Cross College do godziny 10.00, gdzie zostaną ocenione przez Jury)

Na zwycięskie 3 pierwsze miejsca czekają atrakcyjne nagrody:

1. Voucher na 30 minutową rodzinną mini sesję fotograficzną (5 zdjęć) w plenerze (wiosna 2023),

2. Voucher do restauracji na rodzinny obiad,

3. Voucher do hurtowni Goltfood.

Prezentujemy swoje książki już w najbliższą sobotę:

• Nathan
  • Sarah
  • Amelia Dz.

Dziękujemy Tatianie, Lilianie oraz Julii W. za piękne prezentacje swoich książek.

Prezentacje książek uczniów:

03.1210.1217.1207.01
TatianaNathanHanna D.Maja D.
Julia W.SarahSzymonAmelia K.
LilianaAmelia Dz.HelenaNadia
14.0121.0128.01
Maja B.DominikJulia Ł.
PaulinaJulia L.Hannah
RobertLauraJan

Zadanie

1. Naucz się pisowni wyrazów: zaproszenie, kłódka, motorówka, humor, pech, piłkarz. Ułóż dwa zdania z wybranymi wyrazami.
  2. Ułóż rymy do podanych wyrazów:
    • Dziecko
    • Chłopiec
    • Dziewczyna
  3. Zapoznaj się z tekstem „Rodzinne Święta” s.12-13.
  4. W wolnych chwilach ćwiczymy kolędy: „Świeć gwiazdeczko” oraz „ Pada, pada śnieg”.

5. Zadanie dla chętnych- „Co z węgla” – dodatkowa karta pracy.

6. „Mój dziennik”, w kilku zdaniach opisz ciekawe wydarzenie, które miało miejsce w minionym tygodniu.

W naszą podróż po klasie wyruszył „Smok Wawelski” w tym tygodniu zawita do domu Hannah. Serdecznie gratuluję. Osoba, która będzie miała naszą maskotkę jest zwolniona z uzupełniania „dzienniczka”.

Na następne zajęcia przynosimy

• zeszyt A4
  • wyposażony piórnik
  • podręcznik zielony (XII-I-II)