PRACA DOMOWA

Klasa 2 „O”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Wieloletnią tradycją w naszej szkole stało się wspólne świętowanie Wigilii. Miło nam poinformować, że wracamy, po 2 latach nieobecności, do tej wspaniałej tradycji.

17 grudnia zajęcia kończymy o godzinie 13.00. Rodzice odbierają uczniów i udają się na godzinę 13.30 do szkoły New Cross College na wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole.

Parking przy budynku New Cross College jest obszerny, w przypadku braku miejsca prosimy o parkowanie w bocznych uliczkach bądź na terenie szpitala (parking płatny).

Zgodnie z tradycją prosimy również o upieczenie ciast i przyniesienie ich rano w dzień szkolnej Wigilii do pokoju nauczycielskiego w każdym z 3 budynków.

Sekretariat w dniu 17 grudnia będzie nieczynny.

KONKURS

W ramach świętowania ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą „Szopkę Bożonarodzeniową”! Materiał i format – dowolny. Praca może być „zespołowa” – rodzinna lub indywidualna. Na szopki czekamy do 17 grudnia (szopki dostarczamy do budynku New Cross College do godziny 10.00, gdzie zostaną ocenione przez Jury)

Na zwycięskie 3 pierwsze miejsca czekają atrakcyjne nagrody:

1. Voucher na 30 minutową rodzinną mini sesję fotograficzną (5 zdjęć) w plenerze (wiosna 2023),

2. Voucher do restauracji na rodzinny obiad,

3. Voucher do hurtowni Goltfood.

Temat lekcji: Mikołajki

-Świąteczna piosenka powitalna

-Czytanie dzienniczków

-Wizyta  Św. Mikołaja i jego pomocnika Elfa

-Praca z podręcznikiem

-Robienie kartek świątecznych

Zadanie domowe

-Wykonaj zadanie na str.9

-Przeczytaj list do Mikołaja na str.4

Wpis do dzienniczka

Napisz list do Mikołaja 🧑‍🎄

Na zajęcia przynosimy:

– książeczka

– podręcznik  „ Uczę się, bawię i poznaję świat ” niebieską książeczkę,

– zeszyt w  linie,

– odpowiednio wyposażony piórnik: kredki, 2 ołówki, gumkę, temperówkę,

– obfite śniadanie + picie.

Pozdrawiam serdecznie

Marta Murawska

Zadanie domowe wygasa o 19:16 dnia 17 grudnia 2022

W razie pytań bądź wątpliwości, skontaktuj się ze swoim nauczycielem