Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
XXII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Łomyży  06 lipiec 2022 (22:53)
XXII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Łomyży

Wspaniała pogoda, atmosfera, medale, puchary i moc atrakcji - tak w skrócie można podsumować nasz udział w XXII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży. Nasi uczniowie w liczbie 11 zdobyli łącznie 5 medali indywidualnych i jeden medal drużynowy. W skoku w dal chłopcy zajęli całe podium w swojej kategorii wiekowej Daniel 3 miejsce, Tymon 2 a na pierwszym miejscu uplasował się bezkonkurencyjny Mateusz. Wśród dziewczynek 2 miejsce zajęła Amelka. Kolejny medal, tym razem w pływaniu w stylu dowolnym na 50 metrów, zdobyła Olivia, zajmując 3 miejsce. Drużynowo, nasza czwórka chłopaków - Tymon, Mateusz, Patryk i Daniel zajęli 3 miejsce w rozgrywkach piłkarskich. Jesteśmy dumni z naszych sportowców, tych z medalami i tych bez, ponieważ każdy dał z siebie wszystko podczas zawodów. Pomiędzy rozgrywkami, uczniowie przemierzali ulice Łomży, kąpali się za wszystkich dostępnych w mieście basenach, korzystali z dobrodziejstw plaży miejskiej, którą stworzono na brzegu rzeki Narwi, zajadali lody, pływali gondolą i pili hektolitry wody, ponieważ pogoda, choć wspaniała, dała się nam we znaki - momentami było ponad 35 stopni! Uczniowie wzięli także udział w dwóch uroczystościach - otwarciu i zamknięciu Igrzysk, podczas których nieodłącznym od lat elementem są występy zespołów folklorystycznych z Ukrainy, m.in. Wołyńskie Słowiki, które z podwójną mocą zostały przywitane podczas swoich występów. Podczas gdy nasi uczniowie, czy przedstawiciele Litwy, Białorusi czy Czech wracali do swoich bezpiecznych domów, uczniowie z Ukrainy powracali do kraju objętego wojną, o czym nie można zapomnieć - podkreślał Sebastian Jaworowski, podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk. Nie możemy nie dodać, jak wspaniałe, nowe przyjaźnie nasi uczniowie zawarli podczas swojego pobytu w Łomży. Wraz z uczniami szkoły Polska Szkoła Bez Granic w Tyrrelstown pod opieką Dorota Malinowska Ptak i zawodnikami z Łowcy Sukcesów-'' Hunters AC'' pod opieką Krzysztofa Pałowskiego, stworzyliśmy bowiem jedną grupę pod flagą Irlandii, a nasi podopieczni spędzali ze sobą każdą wolną chwilę konkurując ze sobą na stadionie, jedząc wspólne posiłki, pływając wspólnie w basenie czy gondolą po Narwi. Dziękujemy naszym współtowarzyszom za tak cudnie spędzony czas! Dziękujemy również z całego serca organizatorom Igrzysk Stowarzyszenie Wspólnota Polska w Łomży i Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" za zaproszenie i cudne nas ugoszczenie! Do zobaczenia za rok!

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Najnowsze video szkoły SEN