Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Dzień Rodziny   08 czerwiec 2022 (15:34)
Dzień Rodziny

Dmuchane zamki, turniej rodzinny, piłkarski, siatkarski, gigantycze bańki mydlane, bilard kopany, grill, koncert rockandrollowy na żywo to tylko kilka z atrakcji, których mogli doświadczyć wszyscy nasi uczniowie i rodzice, którzy zdecydowali się do nas dołączyć, czy to jako obserwatorzy, czy czynnie biorący udział zawodnicy. Dzień rozpoczęliśmy turniejem międzyklasowym dla klas starszych oraz "stacjami atrakcji" dla nauczania zintegrowanego, na których każdy uczeń mógł malować na folii, przebiec tor przeszkód, rzucać do celu, przeciągać linę, formować ciastolinę, skakać w workach, bawić się chustą Klanzą, uczestniczyć w dyskotece, czy po prostu odpoczywać na kocu wraz z wychowawcami. Turniej międzyklasowy obfitował w wiele emocji i zwrotów akcji, konkurencje takie jak "kaloszem do nieba", czy "bieg ślepca" rozgrzewały publiczność do czerwoności. W klasach 4 najlepsza okazała się klasa 4c, w 5 był remis, w 6 zwyciężyła klasa 6ab, w 7 królowała 7c, wśród najstarszych klas licealnych najlepsza okazała się klasa 4. W turnieju siatkarskim, w którym brały udział 3 drużyny - rodzice, nauczyciele oraz młodzież szkolna, najlepsi okazali się rodzice! Gratulujemy! Najwięcej emocji wywołał tego dnia turniej rodzinny, w którym o puchar i cenne nagrody, w tym voucher do Lullymore, walczyło aż 12 rodzin w 8 konkurencjach. Skoki w workach, bieg ślepca, rzut kaloszem, czy konkurencja z hula-hop pozwoliła nam wyłonić niekwestionowanych zwycięzców - rodzinę Urbaniak, którym serdecznie gratulujemy. Na miejscu 2 znalazła się rodzina Kubiak, 3 miejsce przypadło rodzinie Ostasz. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i i dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Na koniec dnia rozegrane zostały mecze piłki nożnej między Young Talents FA Dublin i uczniami SEN ze szkoły Oliver oraz z fakultetów w New Cross, a także mecz rodzice i nauczyciele kontra uczniowie klas starszych (7 -8 i liceum). Wśród atrakcji, z których mógł skorzystać każdy uczeń znalazł się bilard kopany oraz gigantyczne bańki mydlane. Panom Markowi i Jarkowi, bardzo dziękujemy za świetne pomysły oraz przeprowadzenie aktywności. Do dyspozycji każdej przybyłej rodziny oraz naszych uczniów był grill, którego prowadziła przebojowa ekipa złożona z naszych niezawodnych rodziców - Agnieszki, Katarzyny i Rafała oraz sklepik uczniowski, w którym królowali nasi licealiści. W sklepiku można było kupić m.in. babeczki, które zasponsorowała dla szkoły nasza mama Gizella, która prowadzi wspaniałą piekarnię: "Sprinkles Bakery Dublin". Na koniec dnia mogliśmy uczestniczyć w przebojowym koncercie grupy rockandrollowej Rockogranci, w składzie: Rafał Witczak, Rafał Polak, a na wokalu nasz własny nauczyciel - Kuba Rogowski! Dziękujemy bardzo serdecznie z tego miejsca wszystkim zaangażowanym w projekt i za taka wspaniałą atmosferę tego dnia!

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Najnowsze video szkoły SEN