Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
XI Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii  11 maj 2022 (22:13)
XI Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

Po dwóch latach olimpiady zdalnej, mogliśmy się wreszcie spotkać osobiście i powalczyć o wspaniałe nagrody i najlepsze miejsca w XI Olimpiadzie Szkół Polonijnych z Irlandii. Do rywalizacji w tegorocznej edycji włączyło się aż 5 szkół z całej Irlandii - Szkoła Polska im. Ireny Sendlerowej w Cavan, Szkoła Polska w Waterford Szkoła Polska w Cork Polska Szkoła IDEA w Athlone Polska Akademia Wiedzy w Dublinie. Zacięte walki rozgrywały się pomiędzy 800 uczestnikami, którzy rywalizowali w takich konkursach jak: konkurs ortograficzny, plastyczny, poetycki, literacki i fotograficzny, o Wandzie i Wrocławiu, konkurencjach naukowych: historia, matematyka, geografia. Dla sportowców przygotowaliśmy bieg na 1 milę SEN, strzały na bramkę, rzuty do kosza. Każdy olimpijczyk znalazł coś dla siebie. Przez cały dzień towarzyszyli nam przedstawiciele Polish Embassy Dublin i Konsulatu RP w Dublinie w osobach Pani Ambasador Anny Sochańskiej i Konsula Grzegorza Sali. Wytrwale pomagali nam przy konkursie ortograficznym i przy wręczaniu nagród zwycięzcom, a było ich ogrom! Za Waszą cierpliwość i wytrwałość serdecznie dziękujemy! Dla wszystkich naszych uczniów i gości przyjezdnych, prowadzony przez naszą młodzież sklepik szkolny oferował całą gamę słodkości, kawę, herbatę, soki oraz swój produkt flagowy - hot dogi. Dla bardziej głodnych uczestników olimpiady a także naszych uczniów mieliśmy przygotowanego grilla. Zakończeniem bardzo intensywnej walki oraz zdrowej rywalizacji punktowej było ogłoszenie oraz wręczenie pucharów dla Mistrzowskiej szkoły, którą w tym roku została Szkoła Polska w Cork, 2. miejsce zajęła Szkoła Polska w Cavan, natomiast 3. miejsce przypadło Szkole Polskiej w Waterford. Wszystkie wyniki każdej konkurencji i każdej kategorii wiekowej znajdziecie TUTAJ: https://www.szkolasen.com/olimpiada/tablica3.php Wszystkim uczestnikom, gościom, kibicom, uczniom pomagającym oraz kibicom serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok! Zdjęcia do tej części wykonała nasza uczennica Zosia Kryszak - dziękujemy! Podziękowania z tego miejsca dla Szkoła Podstawowa nr 81 im. Wandy Rutkiewicz we Wrocławiu oraz Fundacja Edu SEN za pomoc w ocenianiu prac konkursowych.

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Najnowsze video szkoły SEN