Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Międzynarodowy Dzień Życzliwości  23 listopad 2021 (11:25)

Międzynarodowy Dzień Życzliwości

W minioną sobotę 20 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Celem obchodzonego w ponad 180 krajach na świecie święta jest uwrażliwienie nas wszystkich oraz wzbudzanie pozytywnych emocji. W naszej szkole SEN, licealiści zapytali młodszych uczniów "Czym jest życzliwość i czy jest nam potrzebna?". Padło mnóstwo ciekawych odpowiedzi, niektóre były zaskakujące! Według Marcela z 7C "życzliwość jest nam potrzebna, bo gdyby jej nie było to żylibyśmy jak na wojnie". Klasa 4c w ostatnią sobotę udowodniła, że wszyscy jesteśmy dla siebie mili i życzliwi i to nie tylko w tym jedynym dniu w roku. Jako wyraz solidarności z innymi życzliwymi ubraliśmy się na żółto, bo to przecież kolor radości, szczęścia i pozytywnych emocji. Na lekcjach polskiego poznaliśmy synonimy słów "życzliwy" i "nieżyczliwy". Stworzyliśmy plakaty promujące życzliwość i mieliśmy nawet klasową maskotkę Życzliwości - nasz Maks przebrał się za kurczaka i doskonale wcielił się w głównego bohatera scenek obrazujących pozytywne zachowania i ideę pomagania innym. W atmosferze radosnej zabawy nauczyliśmy się, że warto być życzliwym, bo to naprawdę nic kosztuje, a może zmienić nasze otoczenie.

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Najnowsze video szkoły SEN