Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Dzień Języka Ojczystego   23 luty 2021 (21:14)
Dzień Języka Ojczystego

Jak Polska Szkoła SEN świętowała ten arcyważny dla Polonii dzień? Na wiele sposobów. W trakcie lekcji języka polskiego nauczyciele przygotowali super łamańce językowe, ciekawostki o powstaniu polskiej mowy oraz zagadki ortograficzne. Klasa 7a wraz z rodzicami i wychowawczynią Agnieszką Matys-Foley przygotowała "Podróż z językiem polskim". Możecie film zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/dIlp2TLaheM Ukoronowanie obchodów było spotkanie z Panią Ambasador Anną Sochańską oraz Kierownikiem Konsulatu Panem Grzegorzem Salą. Nasi goście spotkali się z młodzieżą klas licealnych. Rozmawialiśmy o polskiej i irlandzkiej kulturze, języku oraz literaturze. Uczniowie dopytywali też o decyzje dotyczące wyboru ścieżki kariery, czas matur i najlepszy sposób radzenia sobie ze stresem egzaminów. W spotkaniu uczestniczył również Karol, syn Pani Ambasador, który opowiedział o swoich doświadczeniach po przyjeździe do Irlandii. Dziękujemy serdecznie naszym gościom za to spotkanie i już wyczekujemy kolejnych okazji do rozmowy, tym razem już nie zdalnie, a w naszej szkole.

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Najnowsze video szkoły SEN