Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Inauguracja konkursu "Być Polakiem"  23 paĽdziernik 2019 (16:12)
Inauguracja konkursu "Być Polakiem"

Konkurs „Być Polakiem” organizowany od 10 lat cieszący się ogromną popularnością wśród Polonii na całym świecie, a w tym roku zawitał do Dublina. Konkurs zainicjowany przez posłankę Joannę Fabisiak umacnia tożsamość dzieci i młodzieży polonijnej. W samym 2019 roku udział w nim wzięło kilka tysięcy osób z 36 krajów świata.

19 października nastąpiła oficjalna inauguracja konkursu w rezydencji Ambasady RP w Dublinie, w której wzięli udział Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska, przedstawiciele Ambasady i Konsulatu, zaproszeni goście, Harcerze, przedstawiciele Polonii z różnych zakątków świata oraz nauczyciele naszej szkoły.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała pomysłodawczyni Joanna Fabisiak, wraz z towarzyszącymi jej gośćmi. W programie wieczoru znalazła się projekcja kilku filmów uczniów biorących udział w konkursie. Publiczność wielce wzruszona, długo oklaskiwała każdy z nich. W przerwach między filmami i przemówieniami mogliśmy zobaczyć taniec irlandzki w wykonaniu Antoniego z Athlone, który podbija Europę swoim talentem. Po części oficjalnej, publiczność została zaproszona na recepcję i wspólne zdjęcia.

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Najnowsze video szkoły SEN