Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin                        
Nauka
Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
»  więcej
Sport
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
»  więcej
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
»  więcej
Kultura
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
»  więcej
Szlakiem Państwa Polskiego  04 kwiecień 2019 (14:27)
Szlakiem Państwa Polskiego

Szlakiem Państwa Polskiego


Naszą przygodę Szlakiem Państwa Polskiego rozpoczęliśmy w Poznaniu posilając się pysznymi naleśnikami z malinami i czekoladą. Najedzeni, szczęśliwi udaliśmy się wraz z panem Sławkiem, przewodnikiem, odnaleźć Pręgierz na Starym Rynku i posłuchać niesamowitych historii, m.in. o "prawie miecza" czyli prawie do wydawania wyroku śmierci nadanym Poznaniowi w 1298 przez Władysława Łokietka.

Byliśmy w Farze, spacerowaliśmy po Ostrowie Tumskim, gdzie rozpoczynają się historyczne dzieje Poznania i Polski. Widzieliśmy tam Archikatedrę św. Piotra i Pawła, w której podziemiach znajdują się sarkofagi z prochami Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Znaleźliśmy też wrocławskiego krasnala, który w jakiś magiczny sposób przeniósł się do Poznania... Wieczorem szaleliśmy na Termach Maltańskich, zjeżdżalniach, sztucznych falach i rwących rzekach!

Kolejny wietrzny, ale piękny i słoneczny dzień spędziliśmy w Biskupinie, pierwszej osadzie na ziemiach polskich, która została wybudowana z drewna uzyskanego z okolicznych lasów oraz z ziemi. Odbyliśmy długi spacer, zobaczyliśmy jak żyli dawniej ludzie i radzili sobie z codziennymi czynnościami, wykonaliśmy też prześliczne paciorki z modeliny! Po powrocie na Pola Lednickie, miejsce naszego zakwaterowania, pan Michał poprowadził dla nas warsztaty garncarskie i strzelaliśmy z łuku do sztucznego renifera! Wieczorem Pan Walizka opowiedział nam improwizowaną bajkę, używając do tego rekwizytów znajdujących się w tajemniczej torbie!
Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze video szkoły SEN

.