Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
O szkole  odsłon: 91423
O SZKOLE

Polska Szkoła w Dublinie SEN powstała w lutym 2010 roku pod egidą Stowarzyszenia Edukacyjnego Nauczycieli jako wspólna spontaniczna inicjatywa rodziców i nauczycieli mieszkających na co dzień w stolicy Irlandii Dublinie.

Zajęcia organizowane są w soboty i stanowią uzupełnienie edukacji irlandzkiej na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestnictwo w zajęciach (w oderwaniu od uczęszczania do irlandzkiej szkoły podstawowej) nie stanowi wypełnienia obowiązku szkolnego, które obowiązuje każde dziecko przebywające w Irlandii.

Polska Szkoła SEN realizuje autorski program nauczania oparty na Podstawie Programowej dla polskich uczniów uczących się za granicą, wysoko oceniany przez ekspertów Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Godziny zajęć

Przedszkole - od 9.00 do 16.00

Zerówki Junior i Senior oraz klasy 1-3 szkoły podstawowej od 9.00 do 14.30, a następnie nieobowiązkowe fakultety do godz. 16.00

Klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz liceum od 9.15 do 14.15, a następnie nieobowiązkowe fakultety do godz. 16.15

Przedmioty nauczane w Polskiej Szkole SEN

Klasy 0 - 3 nauczanie zintegrowane: język polski z elementami wiedzy o kulturze, geografii i historii Polski oraz matematyka

Klasy 4 - 8 szkoły podstawowej oraz klasa 1 liceum : język polski, historia, geografia i matematyka

Klasy 2-4 liceum - język polski i matematyka w ramach przygotowania do egzaminu maturalnego w Irlandii

Język angielski dla rodziców 9.00 - 14.30

Fakultety (nieobowiązkowe)

Klasy 0 - 3 szkoły podstawowej
Plastyka, lekkoatletyka, piłka nożna , klub gier logicznych i planszowych

Klasy 4 - 8 szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy liceum
zajęcia sportowe ( siatkówka, koszykówka, unihokej i piłka nożna)
klub gier planszowych, sztuka

Zapisy do Szkoły prowadzone są codziennie od 8.00 do 18.00 przez cały rok pod numerem telefonu 087 670 7196 lub na adres mailowy (przez całą dobę): agnieszka.matys@szkolasen.com

Lokalizacja sobotnich zajęć lekcyjnych oraz biura szkoły.

Pierwsza lokalizacja szkoły mieściła się w zabytkowym budynku na terenie Deaf Village Ireland przy Ratoath Road, Dublin 7 i przez wielu zwana była Hogwartem! Na tym terenie pozostało biuro szkoły, które urzęduje od poniedziałku do piątku.

Lokalizacja budynków szkolnych

Lekcje odbywają się w soboty w trzech położonych blisko siebie budynkach szkolnych, znajdujących się na Finglas w Dublinie 11 .

Przedszkole oraz Zerówki Junior i Senior

Adres: St. Oliver Plunkett National School

Klasy 1-3 szkoły podstawowej

Adres: St. Malachy's National School

Klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz liceum

Adres:New Cross College, Cappagh Road, Finglas West , Dublin 11

Lokalizacja sekretariatu szkoły:

W soboty sekretariat szkoły urzęduje w jednej z powyższych szkół i jest otwarty w godzinach od 9.15 do 16.00.
Adres: St. Malachy's National School

Dane kontaktowe sekretariatu:

email: sekretariat@szkolasen.com
Lokalizacja biura szkoły otwartego od poniedziałku do piątku
Deaf Village Ireland, Tom Mahony Building, wjazd od Ratoath Road, Dublin 7 (budynek sąsiadujący z Inpire Fitness Centre)

Adres do korespondencji:

Polish Teachers Association / Polish School SEN
Deaf Heritage Centre, Tom Mahony Building, 2nd floor
Ratoath Road, Dublin 7
Ireland

OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin