CELEBRUJEMY POLSKOŚĆ


Jako szkoła polonijna stawiamy sobie za cel świętowanie polskości i celebrowanie naszych wartości narodowych.

Świętujemy polskość

W ciągu każdego roku szkolnego nasz kalendarz wypełnia się uroczystościami patriotycznymi i okolicznościowymi związanymi z naszą polską tradycją i kulturą. 

  • patriotyczne 

Obchody 11 listopada są świętem szczególnie wyczekiwanym w naszej szkole. Przygotowujemy je zawsze z wielkim pietyzmem, ucząc tym samym naszych uczniów szacunku i miłości do Ojczyzny. 

  • okolicznościowe

Pasowanie pierwszoklasistów, to jedna z takich okazji, gdzie jako szkoła spotykamy się na uroczystości przyjęcia uczniów pierwszych klas do braci szkolnej. 

  • święta i tradycje 
Wigilia, Wielkanoc i związane z nimi polskie tradycje, są co roku obecne w okresie zimowym i wiosennym w naszej szkole. 

Spotkania z polskimi pisarzami, artystami, sportowcami

Słyszę i zapominam

Widzę i pamiętam

Robię i rozumiem /Konfucjusz/

W myśl tych sławnych słów Konfucjusza nasza szkoła stawia na naukę przez doświadczenie, działanie, aktywne uczestniczenie w różnorodnych projektach, takich jak; spotkania z polskimi pisarkami i pisarzami, artystami i sportowcami. 

Wśród naszych gości znaleźli się m.in. Michał Rusinek, Liliana Bardijewska, Łukasz Wierzbicki czy Aleksander Doba. 

Bardzo ważnym elementem kultywowania polskości w naszej szkole są  spektakle teatralne oparte na autorskich scenariuszach bądź polskiej klasyce dramatu. W ciągu wielu lat naszej działalności wystawialiśmy sztuki, w których aktorami byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Publiczność zawsze bierze czynnie udział, chłonąc nie tylko treści przedstawień, ale nabywając umiejętności słuchania, analizowania i obycia teatralnego.