„Zielone Koniczynki” zdobywają mistrzostwo świata!

IV edycja Polonijnego Turnieju gier planszowych im. Misia Wojtka organizowanego przez Polonica i Instytut Pamięci Narodowej okazała się dla nas niezwykle szczęśliwa. 1 miejsce w zawodach, w których łącznie wzięło udział na wszystkich etapach eliminacji 1079 zawodników z 19 krajów z 5 kontynentów – to prawdziwe mistrzostwo świata! I tak właśnie się czujemy – jak Mistrzynie Świata! „Zielone Koniczynki”, bo taką nazwę oficjalnie miała nasza drużyna, złożona z uczennic: Aleksandry, Martyny, Audrey, Sary i Julii, pod opieką Joanny Prusak, przez 5 dni pobytu w Warszawie przeżyły wiele emocji i przygód. Przez pierwsze 3 dni uczennice grały do południa w gry, dzień po dniu zdobywając punkty, które ostatecznie zakwalifikowały je do ścisłego finału, w którym 8 drużyn walczyło o 1 miejsce. Walka była zacięta, ale ostatecznie nasza drużyna okazała się najlepsza z najlepszych.

Nie samymi zawodami turniej jednak stoi i pomiędzy rozgrywkami zwiedzaliśmy Warszawę, Centrum Nauki Kopernik i Park Łazienkowski. Wieczorami uczennice brały udział w zabawach integracyjnych, wieczorze planszówkowym czy też śpiewały pieśni patriotyczne. Największym przebojem jednak były wycieczki do… Żabki. Na zakończenie pobytu we własnym już zakresie zwiedziły Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Iluzji Cosmos i Złote Tarasy 🙂

Powiedzieć, że był to czas udany, to mało powiedzieć. Wyciśnięta, jak cytryna każda chwila pobytu z piękną pogodą, wspaniałą atmosferą, nowymi przyjaźniami i złotymi medalami🥇

Instytut Pamięci Narodowej
Biuro Edukacji Narodowej IPN
Polonica

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt