Projekt Bakcyl – czyli zajęcia z ekonomii

W ubiegłą sobotę uczniowie klas 6, 7 i 8 rozpoczęli cykl wykładów ekonomicznych w ramach Projekt Bakcyl – pierwszy lekcja „Twoje pieniądze”. Dziękujemy Wolontariuszce Katarzynie Kowalskiej za tę lekcję.

Czym jest Projekt Bakcyl?

Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

Realizowany jest od 2013 r. we współpracy z instytucjami sektora bankowego, instytucjami publicznymi i samorządami terytorialnymi. Projekt uzyskał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej za szczególne przyczynianie się do rozwijania kompetencji finansowych społeczeństwa.

Warsztaty 3D w ramach fakultetów

Czy wicie czym jest filament? Nie? A nasi uczniowie już wiedzą! A to za sprawą warsztatów druku 3D prowadzonych przez Pana Jarka Tajkowskiego w ramach fakultetów. W ciągu ostatnich 2

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest