Parada świętego Patryka 2024

🍀 🍀 🍀Ponad 4200 artystów ulicznych, zespołów widowiskowych, orkiestr z Irlandii i całego świata przemaszerowało ulicami Dublina w Paradzie Świętego Patryka w ubiegłą niedzielę 17 marca. Zgromadzona na ulicach stolicy Irlandii 500 – tysięczna widownia, była świadkiem zapierającego dech w piersiach pokazu kolorów, muzyki i występów pod tegorocznym hasłem przewodnim Parady – SPRÉACH” (Spark), czyli iskra reprezentująca esencję tego, co czyni Irlandię i jej kulturę tak wyjątkową.
Nasza szkoła od wielu lat jest części tego magicznego dnia, dzielnie maszerując w Paradzie. W tym roku reprezentowało nas dwanaścioro uczniów – Ola, Martyna, Karolina, Kuba, Julia, Klaudia, Sara, Audrey, Anastasia, Roksana, Ina i Lena, Pani Dyrektor Aneta Zawacka- Uveges, Pani Agnieszka Białoń oraz rodzice – Robert, Rafał i Magdalena.
Zanim pojawiliśmy się na ulicach Dublina grupa przez wiele tygodni trenowana była przez wspaniałe Olwyn Lyons i Mia DiChiaro z CoisCéim Dance Theatre, pod którego banerami maszerowaliśmy. Tematem przewodnim naszej grupy był „Sparking debate” i w grupie Ziemia, Woda, Słońce, Księżyc, my świeciliśmy najjaśniej 🌞
Przekonajcie się sami, oglądając zdjęcia, na których zobaczycie przygotowania do Parady, jak i sam przemarsz przez Dublin.
Jeżeli byliście na miejscu i macie zdjęcia lub filmy z naszego występu, podsyłajcie! 🍀 🍀 🍀
St. Patrick’s Festival Ireland

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli