Karol Koszorz wydał tomik poezji!

Wspaniała wiadomość! Nasz uczeń Karol Koszorz – strona autorska doczekał się pierwszej publikacji swojego tomiku wierszy!!! „Jasna i ciemna strona czerwonego księżyca” to wspaniała uczta i podróż po świecie naszego niezwykle utalentowanego ucznia. Nie umiemy nawet napisać, jak bardzo jesteśmy z Karola dumni! Już jutro podczas WOŚP w naszej szkole będzie można wylicytować tę poetycką perełkę.

Kilka słów o samym tomiku:

„Tomik Karola Koszorza łączy w sobie plastykę słów z wielowymiarowością metafor, które składają się na zapadające nam w pamięć frazy. Te wiersze tworzą niezwykle dojrzałą i emocjonalną poezję, której młodzieńczość rozkwita w tych dwóch kontrastowych rozdziałach. Jasna strona pełna euforii i zachwytów, proszenia o uwagę, odrobinę miłości, a także ciemna – bez ubarwiania, bez masek, wykrzyczana wprost. A jeśli macie wątpliwości, jakie znaczenie mają w naszym życiu kolory, koniecznie sięgnijcie po tomik tego młodego poety. Polecam”!

Agnieszka Krizel, MOTYL literacki

I dalej:

… Wiersze Karola Koszorza to utwory pełne dojrzałej melancholii i bólu doprawionych odrobiną nadziei, że gdzieś czai się szczęście. W liryce autora kryją się rozterki młodego pokolenia, żyjącego w czasach globalizacji, ale jednocześnie szukającego prawdziwych, szczerych więzi.

Tomik powstał dzięki wsparciu finansowemu: Rostra Solicitors

Patronat medialny:

Polska Szkoła Sen

InnaPerspektywa

Magazyn MIR

Twoje Radio Dublin

Radio Cenzura

MOTYL literacki

Wsparcie duchowe, logistyczne i merytoryczne: Magdalena Marciak – strona autorska

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt