Dotacja z Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

W przerwie międzyświątecznej, kiedy nasi uczniowie odpoczywają od szkoły, my chwalimy się tym, co czeka na nich w przyszłym semestrze. Na lekcjach historii o średniowiecznym rycerstwie uczniowie będą mogli uczyć się na podstawie repliki zbroi rycerskiej! Naturalnych rozmiarów! Już nie możemy się doczekać reakcji uczniów! Z kolei lekcje o krainach historycznych wzbogacimy prawdziwymi, szytymi na miarę naszych uczniów, strojami ludowymi – krakowski, podhalańskim i łowickim. Starszaki podczas lekcji o II wojnie światowej będą mogły przymierzyć replikę opaski na ramię AK. A wszystko, to zakupiliśmy w ramach projektu „Żywa historia” w całości dofinansowanego z Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach z obszaru „Inicjatywy edukacyjne oraz wsparcie działalności placówek oświatowych”. Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN: ,,Żywa historia-stroje ludowe, średniowieczne i drugowojenne na lekcjach historii i geografii” Kwota dotacji w 2023 r. : 9,280.00 zł Całkowita wartość zadania publicznego: 9,280.00 zł Zadanie publiczne ” Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń. Za dotację dziękujemy!

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt