Dotacja z Instytutu Rozwoju Języka Polskiego

W przerwie międzyświątecznej, kiedy nasi uczniowie odpoczywają od szkoły, my chwalimy się tym, co czeka na nich w przyszłym semestrze. Na lekcjach historii o średniowiecznym rycerstwie uczniowie będą mogli uczyć się na podstawie repliki zbroi rycerskiej! Naturalnych rozmiarów! Już nie możemy się doczekać reakcji uczniów! Z kolei lekcje o krainach historycznych wzbogacimy prawdziwymi, szytymi na miarę naszych uczniów, strojami ludowymi – krakowski, podhalańskim i łowickim. Starszaki podczas lekcji o II wojnie światowej będą mogły przymierzyć replikę opaski na ramię AK. A wszystko, to zakupiliśmy w ramach projektu „Żywa historia” w całości dofinansowanego z Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach z obszaru „Inicjatywy edukacyjne oraz wsparcie działalności placówek oświatowych”. Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN: ,,Żywa historia-stroje ludowe, średniowieczne i drugowojenne na lekcjach historii i geografii” Kwota dotacji w 2023 r. : 9,280.00 zł Całkowita wartość zadania publicznego: 9,280.00 zł Zadanie publiczne ” Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń. Za dotację dziękujemy!

Inne ciekawe newsy

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka