Wyjście do teatru The Abbey Theatre

W ubiegłą sobotę nasi najstarsi uczniowie z klas licealnych i kursu maturalnego wybrali się do Abbey’Theatre na sztukę „Ironbound”, autorstwa Martyny Majok, zdobywczyni Pulizera w 2018 roku.

Ironbound to poruszający i mrocznie zabawny portret kobiety zmagającej się z niebezpieczeństwami radykalnie zmieniającego się świata. W ciągu dwudziestu lat i trzech związków humor, wytrwałość i pilnie strzeżone marzenia Darji pomogły jej przetrwać jako pracownicy-imigrantce w mieście New Jersey.

Nasza młodzież udźwignęła sztukę i jej niełatwy temat, było wiele dyskusji po zakończonym przedstawieniu, a nawet wspólne zdjęcia z aktorami.

Jako szkoła, cieszymy się, że mogą brać udział w otwierających oczy projektach, czasem niełatwych, a mówiących prawdę o otaczającym nas świecie. Temat poruszony w „Ironbound” dotknął naszych uczniów dodatkowo ze względu na imigracyjną tematykę, która jest im przecież tak bliska.

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt