Wyjście do teatru The Abbey Theatre

W ubiegłą sobotę nasi najstarsi uczniowie z klas licealnych i kursu maturalnego wybrali się do Abbey’Theatre na sztukę „Ironbound”, autorstwa Martyny Majok, zdobywczyni Pulizera w 2018 roku.

Ironbound to poruszający i mrocznie zabawny portret kobiety zmagającej się z niebezpieczeństwami radykalnie zmieniającego się świata. W ciągu dwudziestu lat i trzech związków humor, wytrwałość i pilnie strzeżone marzenia Darji pomogły jej przetrwać jako pracownicy-imigrantce w mieście New Jersey.

Nasza młodzież udźwignęła sztukę i jej niełatwy temat, było wiele dyskusji po zakończonym przedstawieniu, a nawet wspólne zdjęcia z aktorami.

Jako szkoła, cieszymy się, że mogą brać udział w otwierających oczy projektach, czasem niełatwych, a mówiących prawdę o otaczającym nas świecie. Temat poruszony w „Ironbound” dotknął naszych uczniów dodatkowo ze względu na imigracyjną tematykę, która jest im przecież tak bliska.

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około