Poezja na lekcjach języka polskiego

W 1C LO uczniowie pracowali z wierszami „Natura człowieka” Czesława Miłosza i „Uczę się ciebie, człowieku” Jerzego Lieberta. Rozmawialiśmy o naturze człowieka, co możemy zmienić, a co trzeba zaakceptować. Nauczycielka otrzymała instrukcje od uczniów jak można zmienić kolor oczu, rysy twarzy albo kolor skóry – jak się okazało, to w dzisiejszych czasach bardzo proste. Żeby nie było tak przyziemnie, rozmawialiśmy też o wnętrzu człowieka, licealiści pokazali skrawek siebie „wyklejając” swoje wiersze. Jest moc!

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około