Poezja na lekcjach języka polskiego

W 1C LO uczniowie pracowali z wierszami „Natura człowieka” Czesława Miłosza i „Uczę się ciebie, człowieku” Jerzego Lieberta. Rozmawialiśmy o naturze człowieka, co możemy zmienić, a co trzeba zaakceptować. Nauczycielka otrzymała instrukcje od uczniów jak można zmienić kolor oczu, rysy twarzy albo kolor skóry – jak się okazało, to w dzisiejszych czasach bardzo proste. Żeby nie było tak przyziemnie, rozmawialiśmy też o wnętrzu człowieka, licealiści pokazali skrawek siebie „wyklejając” swoje wiersze. Jest moc!

Inne ciekawe newsy

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła