Poezja na lekcjach języka polskiego

W 1C LO uczniowie pracowali z wierszami „Natura człowieka” Czesława Miłosza i „Uczę się ciebie, człowieku” Jerzego Lieberta. Rozmawialiśmy o naturze człowieka, co możemy zmienić, a co trzeba zaakceptować. Nauczycielka otrzymała instrukcje od uczniów jak można zmienić kolor oczu, rysy twarzy albo kolor skóry – jak się okazało, to w dzisiejszych czasach bardzo proste. Żeby nie było tak przyziemnie, rozmawialiśmy też o wnętrzu człowieka, licealiści pokazali skrawek siebie „wyklejając” swoje wiersze. Jest moc!

Inne ciekawe newsy

Robert Moskwa w naszej szkole

Warsztaty aktorskie z Robertem Moskwą? Czemu nie! W naszej szkole wszystko jest możliwe Pan Robert, znany m.in. z seriali „M jak Miłość” czy „Ojciec Mateusz”, odwiedził nas w ubiegłą sobotę,

Rosną gwiazdy dziennikarstwa

Nasi uczniowie wyrastają na gwiazdy dziennikarstwa! Publikacje naszych aspirujących felietonistów ukazują sią regularnie w Nasza Gazeta w Irlandii i Magazyn MIR W najnowszym numerze Magazynu MIR ukazał się reportaż Iny

Warsztaty druku 3D

W fascynujący świat druku 3D zabrał naszych uczniów w ubiegłą sobotę Pan Jarosław Tajkowski. Każda klasa z New Cross College mogła poznać możliwości, jakie oferują drukarki 3D, zobaczyć proces druku