Finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa”

Duma i radość nas rozpiera! Wspaniale mieć takie talenty w naszych szeregach. Z całego serca gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom – finalistom, za tak fantastyczne reprezentowanie naszej szkoły. Niedziela 19 listopada, była wyjątkowa i magiczna, pełna żywiołowych emocji i cudownych wzruszeń, a i humor dopisywał wszystkim od samego rana. Na scenie zaprezentowało się około 80 artystów z całej Irlandii, a wspaniałe występy podziwiała tłumnie zgromadzona publiczność. Paulinka Szymoniak, w swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych. Na tle przepięknej dekoracji (brawa dla mamy) mistrzowsko wyrecytowała wiersz „Muchy samochwały” autorstwa Marii Konopnickiej, podbiła serca jurorów oraz publiczności i zajęła 1 miejsce na podium (kl.3-4). Marysia Kubiak, która wystąpiła w niezwykle oryginalnej koronie z liści, swoją żywiołową recytacją wiersza pt. „Dwa wiatry” Juliana Tuwima, oczarowała wszystkich zebranych i poderwała publiczność z potężną siłą wiatru zajmując 1 miejsce na podium, w kategorii – kl. 7-8/LO. Występ Antoniego, który rozpoczął się od pytania „Antoni – czy ty masz jakiś talent?” potwierdził, że Antoni ma nie tylko wielki talent recytatorski, ale i aktorski. Jego zachwycająca recytacja wiersza pt. „Mam talent” Pawła Gołucha, pełna ekspresji i dynamiki, zapewniła Antoniemu 2 miejsce na podium (kl. 1-2). Maja Majzel świetnie wcieliła się w rolę dziadka, który „zasadził rzepkę w ogrodzie i chodził tę rzepkę oglądać co dzień…” Wspaniała recytacja wiersza Juliana Tuwima zapewniła Mai 2 miejsce na podium (kl.5-6). Nadia Bacenga jako piękna i elegancka „Miss Stonoga” z wiersza Agnieszki Frączek, swoją fantastyczną recytacją podbiła serca publiczności i jurorów i zdobyła 3 miejsce na podium, w kategorii kl.3-4. Hubert Poznański wcielił się w rolę słynnego śpiewaka operowego, Pana Tralalińskiego, w wierszu Juliana Tuwima pt. „O Panu Tralalińskim”, a rozpoczął swój występ od gry na flecie. „Zaczarował” publiczność i przeniósł nas w czasie, do Śpiewowic, na ulicę Wesolińską. Piękna recytacja zapewniła

Hubertowi wyróżnienie specjalne, w kategorii klas 5-6.

Oliwia Tyczkowska nasza niezwykle utalentowana uczennica, obdarzona wielkim talentem pisarskim, podczas finału zaprezentowała przepiękny wiersz swojego autorstwa pt. „Podróż w głąb siebie”. Wspaniała recytacja zapewniła Oliwii wyróżnienie specjalne, w kategorii klas 7- 8/ LO. Mikołaj Majzel wraz z fantastyczną recytacją wiersza „Okulary” autorstwa Juliana Tuwima zamyka listę naszych cudownych finalistów. Mikołaj zdobył wyróżnienie w kategorii kl. 1-2. Wielkie brawa i podziękowania należą się również naszym niezwykle

utalentowanym i kreatywnym Rodzicom, którzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi nie tylko cudownie wspierali swoje pociechy,

podczas występów, ale zadbali o wyjątkowy nastrój prezentowanych utworów: dekoracje, kostiumy i rekwizyty.

Korzystając z okazji pragnę gorąco podziękować wszystkim uczestnikom szkolnych eliminacji. To były recytacje na najwyższym poziomie, a zatem i wybór był bardzo trudny. Z całego serca dziękuję Pani Magdzie Marciak, która pomogła mi dokonać tych trudnych wyborów, zasiadając w jury. Raz jeszcze, wielkie brawa dla Was wszystkich!

Pozdrawiam, Joanna Drążewska

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt