Finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa”

Duma i radość nas rozpiera! Wspaniale mieć takie talenty w naszych szeregach. Z całego serca gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom – finalistom, za tak fantastyczne reprezentowanie naszej szkoły. Niedziela 19 listopada, była wyjątkowa i magiczna, pełna żywiołowych emocji i cudownych wzruszeń, a i humor dopisywał wszystkim od samego rana. Na scenie zaprezentowało się około 80 artystów z całej Irlandii, a wspaniałe występy podziwiała tłumnie zgromadzona publiczność. Paulinka Szymoniak, w swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych. Na tle przepięknej dekoracji (brawa dla mamy) mistrzowsko wyrecytowała wiersz „Muchy samochwały” autorstwa Marii Konopnickiej, podbiła serca jurorów oraz publiczności i zajęła 1 miejsce na podium (kl.3-4). Marysia Kubiak, która wystąpiła w niezwykle oryginalnej koronie z liści, swoją żywiołową recytacją wiersza pt. „Dwa wiatry” Juliana Tuwima, oczarowała wszystkich zebranych i poderwała publiczność z potężną siłą wiatru zajmując 1 miejsce na podium, w kategorii – kl. 7-8/LO. Występ Antoniego, który rozpoczął się od pytania „Antoni – czy ty masz jakiś talent?” potwierdził, że Antoni ma nie tylko wielki talent recytatorski, ale i aktorski. Jego zachwycająca recytacja wiersza pt. „Mam talent” Pawła Gołucha, pełna ekspresji i dynamiki, zapewniła Antoniemu 2 miejsce na podium (kl. 1-2). Maja Majzel świetnie wcieliła się w rolę dziadka, który „zasadził rzepkę w ogrodzie i chodził tę rzepkę oglądać co dzień…” Wspaniała recytacja wiersza Juliana Tuwima zapewniła Mai 2 miejsce na podium (kl.5-6). Nadia Bacenga jako piękna i elegancka „Miss Stonoga” z wiersza Agnieszki Frączek, swoją fantastyczną recytacją podbiła serca publiczności i jurorów i zdobyła 3 miejsce na podium, w kategorii kl.3-4. Hubert Poznański wcielił się w rolę słynnego śpiewaka operowego, Pana Tralalińskiego, w wierszu Juliana Tuwima pt. „O Panu Tralalińskim”, a rozpoczął swój występ od gry na flecie. „Zaczarował” publiczność i przeniósł nas w czasie, do Śpiewowic, na ulicę Wesolińską. Piękna recytacja zapewniła

Hubertowi wyróżnienie specjalne, w kategorii klas 5-6.

Oliwia Tyczkowska nasza niezwykle utalentowana uczennica, obdarzona wielkim talentem pisarskim, podczas finału zaprezentowała przepiękny wiersz swojego autorstwa pt. „Podróż w głąb siebie”. Wspaniała recytacja zapewniła Oliwii wyróżnienie specjalne, w kategorii klas 7- 8/ LO. Mikołaj Majzel wraz z fantastyczną recytacją wiersza „Okulary” autorstwa Juliana Tuwima zamyka listę naszych cudownych finalistów. Mikołaj zdobył wyróżnienie w kategorii kl. 1-2. Wielkie brawa i podziękowania należą się również naszym niezwykle

utalentowanym i kreatywnym Rodzicom, którzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi nie tylko cudownie wspierali swoje pociechy,

podczas występów, ale zadbali o wyjątkowy nastrój prezentowanych utworów: dekoracje, kostiumy i rekwizyty.

Korzystając z okazji pragnę gorąco podziękować wszystkim uczestnikom szkolnych eliminacji. To były recytacje na najwyższym poziomie, a zatem i wybór był bardzo trudny. Z całego serca dziękuję Pani Magdzie Marciak, która pomogła mi dokonać tych trudnych wyborów, zasiadając w jury. Raz jeszcze, wielkie brawa dla Was wszystkich!

Pozdrawiam, Joanna Drążewska

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka