Bardzo pracowita sobota!

Powiedzieć, że ostatnia sobota była bardzo pracowita, to nic nie powiedzieć! Już z samego rana nasi uczniowie klas starszych mieli okazję porozmawiać z zaproszonymi aktorami Abbey’Theatre, odwiedzających nas w ramach naszego wyjścia do teatru sprzed kilku tygodni. Po spotkaniu z aktorami, salę teatralną oddaliśmy Panu Marcinowi Dominikowi Głuchowi, wybitnemu kompozytorowi i pianiście, który tego dnia prowadził warsztaty zarówno dla starszaków, jak i uczniów nauczania zintegrowanego. Na koniec dnia udzielił również wywiadu naszej szkolnej grupie dziennikarzy. A wieczorem, każdy miłośnik muzyki klasycznej był zaproszony do POSK Dublin na koncert fortepianowy w wykonaniu właśnie Pana Marcina Dominika Głucha, przed którym wystąpiła z dwoma utworami Chopina nasza uczennica Zofia Jabłońska. Również wieczorem w Polish Embassy Dublin odbyła się inauguracja Przystanku Historia Instytut Pamięci Narodowej, który właśnie tego wieczoru ukonstytuował swoją działalność w Irlandii.

Informujemy, że na realizację tego projektu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki z obszaru „Inicjatywy edukacyjne oraz wsparcie działalności placówek oświatowych”.

Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN: Cisza jest też muzyką – warsztaty artystyczne i koncert fortepianowy.

Kwota dotacji w 2023 r. : 4,120 zł

Data podpisania umowy: 17.11.2023 r.

Całkowita wartość zadania publicznego: 4,120 zł

Zadanie publiczne ” Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń.

Zdj. Martyna Mirek, Joanna Prusak

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza