Bardzo pracowita sobota!

Powiedzieć, że ostatnia sobota była bardzo pracowita, to nic nie powiedzieć! Już z samego rana nasi uczniowie klas starszych mieli okazję porozmawiać z zaproszonymi aktorami Abbey’Theatre, odwiedzających nas w ramach naszego wyjścia do teatru sprzed kilku tygodni. Po spotkaniu z aktorami, salę teatralną oddaliśmy Panu Marcinowi Dominikowi Głuchowi, wybitnemu kompozytorowi i pianiście, który tego dnia prowadził warsztaty zarówno dla starszaków, jak i uczniów nauczania zintegrowanego. Na koniec dnia udzielił również wywiadu naszej szkolnej grupie dziennikarzy. A wieczorem, każdy miłośnik muzyki klasycznej był zaproszony do POSK Dublin na koncert fortepianowy w wykonaniu właśnie Pana Marcina Dominika Głucha, przed którym wystąpiła z dwoma utworami Chopina nasza uczennica Zofia Jabłońska. Również wieczorem w Polish Embassy Dublin odbyła się inauguracja Przystanku Historia Instytut Pamięci Narodowej, który właśnie tego wieczoru ukonstytuował swoją działalność w Irlandii.

Informujemy, że na realizację tego projektu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki z obszaru „Inicjatywy edukacyjne oraz wsparcie działalności placówek oświatowych”.

Nazwa zadania publicznego: Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN: Cisza jest też muzyką – warsztaty artystyczne i koncert fortepianowy.

Kwota dotacji w 2023 r. : 4,120 zł

Data podpisania umowy: 17.11.2023 r.

Całkowita wartość zadania publicznego: 4,120 zł

Zadanie publiczne ” Wydarzenia Edukacyjne w Polskiej Szkole SEN” polega na wsparciu organizacji polonijnych oraz realizowanych przez nich wydarzeń edukacyjnych poprzez dofinansowanie np. kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń, zakupu materiałów biurowych oraz innych kosztów związanych z organizacją wydarzeń.

Zdj. Martyna Mirek, Joanna Prusak

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt