Warsztaty dziennikarskie. Wywiad z Bogdanem Dmowskim.

Grupa dziennikarska nie próżnuje, za nami kilka ważnych sobót, podczas których uczyliśmy się m.in. pracy z mikrofonem. Każdy uczestnik warsztatów opanował sztukę rozmowy jaką jest wywiad. W minioną sobotę na naszych uczniów czekała niespodzianka – czyli wizyta (drogą online) – niezwykłego lektora, celebryty słowa – Bogdana Dmowskiego. Nasza młodzież z uwagą słuchała wszystkich wskazówek i opowieści, młodzi dziennikarze mieli też okazję zadać panu Bogdanowi kilka interesujących pytań. Z pewnością ta wizyta na długo pozostanie w naszych sercach, a pan Bogdan, zgodnie z zapowiedzią, jeszcze nieraz zagości w murach Polskiej Szkoły SEN.

Już w najbliższą sobotę, dziennikarki z klas 4, staną przed wielkim wyzwaniem i przeprowadzą wywiad z panią Pauliną Furmańczyk, wychowawczynią klasy 4c. Lista pytań już gotowa, zapowiada się interesująca rozmowa. Nasze emocje sięgają zenitu, mamy nadzieję, że Pani Paulina jest gotowa, bo my nie możemy się doczekać 😉

Inne ciekawe newsy

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i