Warsztaty dziennikarskie. Wywiad z Bogdanem Dmowskim.

Grupa dziennikarska nie próżnuje, za nami kilka ważnych sobót, podczas których uczyliśmy się m.in. pracy z mikrofonem. Każdy uczestnik warsztatów opanował sztukę rozmowy jaką jest wywiad. W minioną sobotę na naszych uczniów czekała niespodzianka – czyli wizyta (drogą online) – niezwykłego lektora, celebryty słowa – Bogdana Dmowskiego. Nasza młodzież z uwagą słuchała wszystkich wskazówek i opowieści, młodzi dziennikarze mieli też okazję zadać panu Bogdanowi kilka interesujących pytań. Z pewnością ta wizyta na długo pozostanie w naszych sercach, a pan Bogdan, zgodnie z zapowiedzią, jeszcze nieraz zagości w murach Polskiej Szkoły SEN.

Już w najbliższą sobotę, dziennikarki z klas 4, staną przed wielkim wyzwaniem i przeprowadzą wywiad z panią Pauliną Furmańczyk, wychowawczynią klasy 4c. Lista pytań już gotowa, zapowiada się interesująca rozmowa. Nasze emocje sięgają zenitu, mamy nadzieję, że Pani Paulina jest gotowa, bo my nie możemy się doczekać 😉

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około