Polonijny Dzień Dwujęzyczności połączony z Dniem Tożsamości

Polonijny Dzień Dwujęzyczności to nasze święto! Dlatego w minioną sobotę świętowaliśmy pełną parą – wszystkie zajęcia z języka polskiego, na każdym poziomie nauczania, opierały się na przygotowanych na ten dzień zabawach językowych. Gościem specjalnym tego dnia była dr Stella Strzemecka, która przywiozła do nas swoją autorską grę Kameleon Neon® i rozegrała ją z uczniami w klasach starszych, młodsi grali ze swoimi nauczycielkami. Dla rodziców i opiekunów odbył się wykład dr Stelli nt. tożsamości dzieci dwujęzycznych, zakończony grą w Kameleona Neona.

Obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności połączone z Dniem Tożsamości zostały dofinansowane z Polish Embassy Dublin, za co dziękujemy!

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Robert Moskwa w naszej szkole

Warsztaty aktorskie z Robertem Moskwą? Czemu nie! W naszej szkole wszystko jest możliwe Pan Robert, znany m.in. z seriali „M jak Miłość” czy „Ojciec Mateusz”, odwiedził nas w ubiegłą sobotę,

Rosną gwiazdy dziennikarstwa

Nasi uczniowie wyrastają na gwiazdy dziennikarstwa! Publikacje naszych aspirujących felietonistów ukazują sią regularnie w Nasza Gazeta w Irlandii i Magazyn MIR W najnowszym numerze Magazynu MIR ukazał się reportaż Iny