Polonijny Dzień Dwujęzyczności połączony z Dniem Tożsamości

Polonijny Dzień Dwujęzyczności to nasze święto! Dlatego w minioną sobotę świętowaliśmy pełną parą – wszystkie zajęcia z języka polskiego, na każdym poziomie nauczania, opierały się na przygotowanych na ten dzień zabawach językowych. Gościem specjalnym tego dnia była dr Stella Strzemecka, która przywiozła do nas swoją autorską grę Kameleon Neon® i rozegrała ją z uczniami w klasach starszych, młodsi grali ze swoimi nauczycielkami. Dla rodziców i opiekunów odbył się wykład dr Stelli nt. tożsamości dzieci dwujęzycznych, zakończony grą w Kameleona Neona.

Obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności połączone z Dniem Tożsamości zostały dofinansowane z Polish Embassy Dublin, za co dziękujemy!

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około