Polonijny Dzień Dwujęzyczności połączony z Dniem Tożsamości

Polonijny Dzień Dwujęzyczności to nasze święto! Dlatego w minioną sobotę świętowaliśmy pełną parą – wszystkie zajęcia z języka polskiego, na każdym poziomie nauczania, opierały się na przygotowanych na ten dzień zabawach językowych. Gościem specjalnym tego dnia była dr Stella Strzemecka, która przywiozła do nas swoją autorską grę Kameleon Neon® i rozegrała ją z uczniami w klasach starszych, młodsi grali ze swoimi nauczycielkami. Dla rodziców i opiekunów odbył się wykład dr Stelli nt. tożsamości dzieci dwujęzycznych, zakończony grą w Kameleona Neona.

Obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności połączone z Dniem Tożsamości zostały dofinansowane z Polish Embassy Dublin, za co dziękujemy!

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła