IV Polonijny Turniej gier planszowych im. Misia Wojtka – mamy finał!

Mamy to! Po raz czwarty z rzędu nasi uczniowie dostali się do finału rozgrywek IV Polonijnego Turnieju Gier Planszowych im. Misia Wojtka organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. W dzisiejszych warsztatach i rozgrywkach organizowanych w szkole Polish School Altogether brały udział dwie pięcioosobowe drużyny z naszej szkoły, zdobywając kolejno pierwsze i drugie miejsce! Nagrodą za pierwsze miejsce jest finał w Warszawie, gdzie uczniowie przebywają przez tydzień, walcząc o atrakcyjne nagrody i po tę nagrodę sięgnęły Aleksandra i Martyna z klasy 2 liceum, Audrey z klasy 1a LO, Julia z klasy 8a i Sara z klasy 7. Drużyna z drugiego miejsca, czyli Klaudia, Laura, Marcel, Kamil i Roksana mają wciąż szansę na wyjazd do Warszawy, jeżeli wygrają rozgrywki online 21 listopada. Trzymamy kciuki!

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka