XXIII Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej w Łomży

Łomża za nami! XXIII Igrzyska Polonijne choć zakończone, na zawsze pozostaną w naszej pamięci, dzięki wspaniałym przygodom, jakie dane nam było przeżyć w tym pięknym podlaskim mieście. Przywieźliśmy ze sobą nie tylko cudowne wspomnienia, ale również dużo medali dla naszych wysportowanych lekkoatlecistów, w tym rekordowe 4 tylko dla Mateusza, i aż cztery puchary – dla szachistów, zapaśnika Leona, drużyny piłkarskiej i najlepszego strzelca turnieju piłkarskiego – Dominika!

W trakcie pięciodniowego pobytu świętowaliśmy 4 razy urodziny, był jeden ślub, było kino, fontanna, był aquapark w Ostrołęce, basen w Łomży, spływ gondolą po rzece Narwi, kilogramy lodów i hektolitry bubble tea. I był wjazd do Warszawy z prawdziwym przytupem, dzięki dymowi wydobywającemu się z naszego autokaru ? Szybka interwencja strażaków i znowu mogliśmy się cieszyć wycieczką – udając się na spacer po Warszawie!

I choć to był tylko tydzień, to ilość atrakcji i przygód mogłaby starczyć na kilka takich kolonii!

Byle do następnej Łomży!

FOTORELACJA

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam