Ogólnopolski projekt (Nie)zwykła matematyka

W ubiegłą sobotę klasy czwarte zmierzyły się z kolejnymi zadaniami projektowymi.

Tym razem podczas zajęć terenowych, w ramach survivalowego wyzwania, uczniowie mierzyli wysokość drzewa, mając do dyspozycji jedynie kij od miotły i miarę krawiecką. Poznali również dawne jednostki miar, takie jak: łokieć, piędź i stopa. Przy ich pomocy, mierzyli m.in.: szerokość sali gimnastycznej, długość klasy czy też wzrost swojego rówieśnika z ławki. Zanik jednak dokonali obliczeń, szacowali wynik, konfrontując go później z obliczeniami. Uczniowie świetnie się spisali, brawo!!!

Inne ciekawe newsy

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli