Ogólnopolski projekt (Nie)zwykła matematyka

W ubiegłą sobotę klasy czwarte zmierzyły się z kolejnymi zadaniami projektowymi.

Tym razem podczas zajęć terenowych, w ramach survivalowego wyzwania, uczniowie mierzyli wysokość drzewa, mając do dyspozycji jedynie kij od miotły i miarę krawiecką. Poznali również dawne jednostki miar, takie jak: łokieć, piędź i stopa. Przy ich pomocy, mierzyli m.in.: szerokość sali gimnastycznej, długość klasy czy też wzrost swojego rówieśnika z ławki. Zanik jednak dokonali obliczeń, szacowali wynik, konfrontując go później z obliczeniami. Uczniowie świetnie się spisali, brawo!!!

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *