ESB Science Blast

W środę 1 marca, uczennice naszej szkoły Maja, Nadia i Natalia wraz z panem Markiem Świątkowskim, który w soboty prowadzi znakomite warsztaty naukowe w ramach zajęć fakultatywnych, uczestniczyli w programie ESB Science Blast przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych w Irlandii. Nasze Uczennice, pod okiem pana Marka, prezentowały doświadczenia, które robiły już w trakcie warsztatów w szkole, wcielając się w rolę naukowczyń, demonstrując i tłumacząc odwiedzającym poszczególne etapy doświadczeń.

Wierzymy, że nauka jest ogromną i istotną częścią naszego codziennego życia, dlatego też w naszej szkole rozwijamy talenty matematyczne i zamiłowanie do nauk ścisłych poprzez niesamowite, praktyczne doświadczenia w bezpiecznej atmosferze klasy, pobudzając naturalną ciekawość dzieci.

Dziękujemy Panu Markowi za zaangażowanie, a dziewczynom za udział i wspaniałe prezentacje doświadczeń.

Inne ciekawe newsy

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka