Nasze uczennice laureatkami w konkursie fotograficznym

Nowy rok, nowe wspaniałe wiadomości! Nasze dwie uczennice Zofia Kryszak i Martyna Mirek zdobyły kolejno 2 i 3 miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Żywa okładka” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku.

Zosia i Martyna uczęszczają na fakultet fotograficzny, w ramach którego pracowały nad swoimi pracami konkursowymi.

Celem konkursu było odwzorowanie okładki wybranej książki Kornela Makuszyńskiego, wykonanie zdjęcia i obrobienie go w dowolnym programie graficznym tak, by uzyskać jak najwierniejszą kopię oryginału.

Na konkurs nadesłano 72 prace – 44 z kraju oraz 28 z zagranicy (Islandia, Irlandia, Wielka Brytania, Obwód Kaliningradzki, Litwa i Stany Zjednoczone). Poziom prac był bardzo wysoki. Przy ocenie prac konkursowych Komisja brała pod uwagę przede wszystkim wierność oryginałowi oraz wkład pracy włożony w odtworzenie okładki.

W komentarzu zamieszczamy oryginalne okładki, które nasze uczennice odwzorowały.

Serdecznie gratulujemy Zosi, Martynie i ich opiekunce Joannie Prusak!

Protokół: https://zspiekielnik.edupage.org/news/?gtnid=873#

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Lullymore Park

Wycieczka do Lullymore Heritage & Discovery Park to zawsze doskonały pomysł i mega przygoda dla naszych najmłodszych uczniów. W ciągu całego dnia korzystaliśmy z wielu atrakcji parku rozdysponowanych na aż

Dziennikarskie początki Leny Rózik

Kolejny sukces! Nasza uczennica Lenka Róźik przeprowadziła wywiad dla Nasz Głos Bezpłatny Tygodnik, w którym rozmawiała z Marcinem Oleksy – laureatem plebiscytu na najlepszą Bramkę. Trzymamy kciuki za Lenę, może

III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *