Lekcja historii z Historical Reenactment Group Arnhem

Ostatnia sobota w naszej szkole upłynęła pod znakiem wielu wydarzeń, jednym z nich była wizyta grupy rekonstrukcji historycznej Historical Reenactment Group Arnhem w ramach lekcji historii w klasach od 4 do 1LO. Dla poszczególnych grup wiekowych grupa Arnhem z Panem Rafałem Ickiewiczem na czele zaprezentowała lekcje o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 oraz II wojnie światowej. Lekcje okraszone były pokazem sprzętu, uzbrojenia i umundurowania drugowojennych żołnierzy. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi oraz Panu Kamilowi i Pani Marcie za wspaniałą „żywą” lekcję historii, gdzie każdy uczeń mógł dotknąć, obejrzeć z bliska, ponosić i wypróbować sprzęt, który na codzień zamknięty jest w muzealnych gablotach. Takie lekcje uczą naszych uczniów pokory do historii i w myśl cytatu George’a Santayana widniejącego m.in. w Auschwitz „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie.” – przypominają, że nieznajomość naszej przeszłości, prowadzi do powtarzania błędów naszych przodków.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Historical Reenactment Group Arnhem za odwiedzenie nas!

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *