Lekcja historii z Historical Reenactment Group Arnhem

Ostatnia sobota w naszej szkole upłynęła pod znakiem wielu wydarzeń, jednym z nich była wizyta grupy rekonstrukcji historycznej Historical Reenactment Group Arnhem w ramach lekcji historii w klasach od 4 do 1LO. Dla poszczególnych grup wiekowych grupa Arnhem z Panem Rafałem Ickiewiczem na czele zaprezentowała lekcje o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 oraz II wojnie światowej. Lekcje okraszone były pokazem sprzętu, uzbrojenia i umundurowania drugowojennych żołnierzy. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi oraz Panu Kamilowi i Pani Marcie za wspaniałą „żywą” lekcję historii, gdzie każdy uczeń mógł dotknąć, obejrzeć z bliska, ponosić i wypróbować sprzęt, który na codzień zamknięty jest w muzealnych gablotach. Takie lekcje uczą naszych uczniów pokory do historii i w myśl cytatu George’a Santayana widniejącego m.in. w Auschwitz „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie.” – przypominają, że nieznajomość naszej przeszłości, prowadzi do powtarzania błędów naszych przodków.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Historical Reenactment Group Arnhem za odwiedzenie nas!

Inne ciekawe newsy

31 Finał WOŚP za nami!

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 za nami! Graliśmy głośno, graliśmy tłumnie, a co najważniejsze graliśmy dla wspaniałej sprawy – ratowania zdrowia i życia osób chorych na sepsę. Ostateczny

Bal na Zielonej Łące

Bal na Zielonej Łące dla naszych najmłodszych uczniów za nami. Przed Wami fotorelacja z tej niezwykle kolorowej zabawy, w trakcie której bawiły się motyle, biedronki, żabki, jeż a nawet duch!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *