Lekcja historii z Historical Reenactment Group Arnhem

Ostatnia sobota w naszej szkole upłynęła pod znakiem wielu wydarzeń, jednym z nich była wizyta grupy rekonstrukcji historycznej Historical Reenactment Group Arnhem w ramach lekcji historii w klasach od 4 do 1LO. Dla poszczególnych grup wiekowych grupa Arnhem z Panem Rafałem Ickiewiczem na czele zaprezentowała lekcje o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 oraz II wojnie światowej. Lekcje okraszone były pokazem sprzętu, uzbrojenia i umundurowania drugowojennych żołnierzy. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi oraz Panu Kamilowi i Pani Marcie za wspaniałą „żywą” lekcję historii, gdzie każdy uczeń mógł dotknąć, obejrzeć z bliska, ponosić i wypróbować sprzęt, który na codzień zamknięty jest w muzealnych gablotach. Takie lekcje uczą naszych uczniów pokory do historii i w myśl cytatu George’a Santayana widniejącego m.in. w Auschwitz „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie.” – przypominają, że nieznajomość naszej przeszłości, prowadzi do powtarzania błędów naszych przodków.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Historical Reenactment Group Arnhem za odwiedzenie nas!

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam