Lekcja historii z Historical Reenactment Group Arnhem

Ostatnia sobota w naszej szkole upłynęła pod znakiem wielu wydarzeń, jednym z nich była wizyta grupy rekonstrukcji historycznej Historical Reenactment Group Arnhem w ramach lekcji historii w klasach od 4 do 1LO. Dla poszczególnych grup wiekowych grupa Arnhem z Panem Rafałem Ickiewiczem na czele zaprezentowała lekcje o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 oraz II wojnie światowej. Lekcje okraszone były pokazem sprzętu, uzbrojenia i umundurowania drugowojennych żołnierzy. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi oraz Panu Kamilowi i Pani Marcie za wspaniałą „żywą” lekcję historii, gdzie każdy uczeń mógł dotknąć, obejrzeć z bliska, ponosić i wypróbować sprzęt, który na codzień zamknięty jest w muzealnych gablotach. Takie lekcje uczą naszych uczniów pokory do historii i w myśl cytatu George’a Santayana widniejącego m.in. w Auschwitz „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie.” – przypominają, że nieznajomość naszej przeszłości, prowadzi do powtarzania błędów naszych przodków.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Historical Reenactment Group Arnhem za odwiedzenie nas!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *