Wigilia 2022

Ostania sobota upłynęła nam na świętowaniu szkolnej Wigilii. Po dwóch latach mogliśmy ponownie spotkać się przy wigilijnym stole, obejrzeć spektakl świąteczny, pobyć, porozmawiać, złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia. Takie chwile są bezcenne dla naszej szkolnej społeczności!

Już od samego rana nasi uczniowie brali udział w świątecznych uroczystościach. W budynku St. Olivier nasi najmłodsi obejrzeli spektakl na podstawie scenariusza lekcji z naszych autorskich podręczników. Maluchy miały też okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia klasowe po przedstawieniu.

Po godzinie 13 drzwi New Cross College otworzyły się dla wszystkich tych, którzy chcieli tego dnia poczuć magię świąt, skosztować polskich przysmaków wigilijnych i przede wszystkim obejrzeć tegoroczny spektakl bożonarodzeniowy. A ten podzielony był na dwie części – dla najmłodszych – „Magia grudniowych niespodzianek” autorstwa Joanny Drążewskiej, która również odpowiedzialna była za scenografię i reżyserię oraz „Przybieżeli do Betlejem gejmerzy” autorstwa Justyny Kosmulskiej. Pomiędzy spektaklami wysłuchaliśmy nasze wspaniałe skrzypaczki, które zagrały dla nas wraz z towarzyszącą im na harfie Justyną Kosmulską świąteczne kolędy.

Na scenie tego dnia zobaczyliśmy mnóstwo utalentowanych uczniów i… nauczycieli, czy ktoś zgadnie kto ukrywał się pod kostiumem Mikołaja?

Po spektaklu życzenia całej szkolnej społeczności złożyła Pani dyrektor Aneta Zawacka-Uveges, która również wręczyła nagrody w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, zwycięzcom – Alanowi, Anastazji i Olivii serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za taki ogromny wkład pracy. Wszystkie szopki były przepiękne!

Tradycyjnie po spektaklu mogliśmy skosztować pyszności, które serwowała nam drużyna Mikołaja – przepyszny barszcz wigilijny i paszteciki. Na stołach każdy wielbiciel słodkości znalazł coś dla siebie – przy okazji dziękujemy za te cudowne wypieki rodzicom, którzy poświęcili swój czas na ich przygotowanie.

W tym miejscu, jako szkoła, jeszcze raz chcielibyśmy złożyć Wam drodzy uczniowie, rodzice, obserwujący nasz profil życzenia cudownego czasu świątecznego, aby wszystkie Wasze marzenia się spełniły i nigdy nie zgasła w nas ta radość odczuwana w tym szczególnym czasie. Zdrowia, miłości i pokoju.

Kliknij po Więcej zdjęć:

Inne ciekawe newsy

Szkolna Wigilia 2023

Zapraszamy Was drodzy Rodzice wraz z najbliższymi 16 grudnia na godzinę 13.30 do sali teatralnej New Cross College na spektakl wigilijny połączony ze świątecznym poczęstunkiem. Zajęcia w tym dniu kończymy

Mikołaj, zwany Świętym

6 grudnia to idealny moment na publikację fotorelacji z ubiegłej soboty, kiedy to szkołę niespodziewanie odwiedził Św. Mikołaj z workami pełnymi prezentów i słodkości. Mikołaj miał pełne ręce roboty, obdarować

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i