Wigilia 2022

Ostania sobota upłynęła nam na świętowaniu szkolnej Wigilii. Po dwóch latach mogliśmy ponownie spotkać się przy wigilijnym stole, obejrzeć spektakl świąteczny, pobyć, porozmawiać, złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia. Takie chwile są bezcenne dla naszej szkolnej społeczności!

Już od samego rana nasi uczniowie brali udział w świątecznych uroczystościach. W budynku St. Olivier nasi najmłodsi obejrzeli spektakl na podstawie scenariusza lekcji z naszych autorskich podręczników. Maluchy miały też okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia klasowe po przedstawieniu.

Po godzinie 13 drzwi New Cross College otworzyły się dla wszystkich tych, którzy chcieli tego dnia poczuć magię świąt, skosztować polskich przysmaków wigilijnych i przede wszystkim obejrzeć tegoroczny spektakl bożonarodzeniowy. A ten podzielony był na dwie części – dla najmłodszych – „Magia grudniowych niespodzianek” autorstwa Joanny Drążewskiej, która również odpowiedzialna była za scenografię i reżyserię oraz „Przybieżeli do Betlejem gejmerzy” autorstwa Justyny Kosmulskiej. Pomiędzy spektaklami wysłuchaliśmy nasze wspaniałe skrzypaczki, które zagrały dla nas wraz z towarzyszącą im na harfie Justyną Kosmulską świąteczne kolędy.

Na scenie tego dnia zobaczyliśmy mnóstwo utalentowanych uczniów i… nauczycieli, czy ktoś zgadnie kto ukrywał się pod kostiumem Mikołaja?

Po spektaklu życzenia całej szkolnej społeczności złożyła Pani dyrektor Aneta Zawacka-Uveges, która również wręczyła nagrody w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, zwycięzcom – Alanowi, Anastazji i Olivii serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za taki ogromny wkład pracy. Wszystkie szopki były przepiękne!

Tradycyjnie po spektaklu mogliśmy skosztować pyszności, które serwowała nam drużyna Mikołaja – przepyszny barszcz wigilijny i paszteciki. Na stołach każdy wielbiciel słodkości znalazł coś dla siebie – przy okazji dziękujemy za te cudowne wypieki rodzicom, którzy poświęcili swój czas na ich przygotowanie.

W tym miejscu, jako szkoła, jeszcze raz chcielibyśmy złożyć Wam drodzy uczniowie, rodzice, obserwujący nasz profil życzenia cudownego czasu świątecznego, aby wszystkie Wasze marzenia się spełniły i nigdy nie zgasła w nas ta radość odczuwana w tym szczególnym czasie. Zdrowia, miłości i pokoju.

Kliknij po Więcej zdjęć:

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Lullymore Park

Wycieczka do Lullymore Heritage & Discovery Park to zawsze doskonały pomysł i mega przygoda dla naszych najmłodszych uczniów. W ciągu całego dnia korzystaliśmy z wielu atrakcji parku rozdysponowanych na aż

Dziennikarskie początki Leny Rózik

Kolejny sukces! Nasza uczennica Lenka Róźik przeprowadziła wywiad dla Nasz Głos Bezpłatny Tygodnik, w którym rozmawiała z Marcinem Oleksy – laureatem plebiscytu na najlepszą Bramkę. Trzymamy kciuki za Lenę, może

III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *