Geografia w klasach 4, 5 i 6

W naszej szkole stawiamy na projekty! A dla potwierdzenia udostępniamy zdjęcia z lekcji geografii w klasach 4, 5 i 6, gdzie uczniowie błysnęli kreatywnością. W klasach 4 uczennice i uczniowie mieli za zadanie przedstawić projekt „Legitymacja Morza Bałtyckiego”. Był to ich pierwszy projekt z geografii, wykazały się pomysłowością i co najważniejsze projekty były w większości pisane odręcznie. Dominowały plakaty i laurki. W klasie 5A tematem projektu był „Kraków i okolice”, uczniowie mieli przygotować projekt turystyczny, plakat lub prezentację opisującą walory Krakowa. Spisali się znakomicie! W klasach 6 z kolei tematem projektu była sieć rzeczna w Polsce. Forma wykonania dowolna. i tu uczniowie nie zawiedli. Oprócz plakatów przedstawiono makietę z klocków Lego, Oliwia z 6B wyszyła rzeki na płótnie, Mateusz połączył projekt z okresem przedświątecznym używając lampek choinkowych. Spójrzcie tylko na zdjęcia i dumnych właścicieli projektów.

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *