Geografia w klasach 4, 5 i 6

W naszej szkole stawiamy na projekty! A dla potwierdzenia udostępniamy zdjęcia z lekcji geografii w klasach 4, 5 i 6, gdzie uczniowie błysnęli kreatywnością. W klasach 4 uczennice i uczniowie mieli za zadanie przedstawić projekt „Legitymacja Morza Bałtyckiego”. Był to ich pierwszy projekt z geografii, wykazały się pomysłowością i co najważniejsze projekty były w większości pisane odręcznie. Dominowały plakaty i laurki. W klasie 5A tematem projektu był „Kraków i okolice”, uczniowie mieli przygotować projekt turystyczny, plakat lub prezentację opisującą walory Krakowa. Spisali się znakomicie! W klasach 6 z kolei tematem projektu była sieć rzeczna w Polsce. Forma wykonania dowolna. i tu uczniowie nie zawiedli. Oprócz plakatów przedstawiono makietę z klocków Lego, Oliwia z 6B wyszyła rzeki na płótnie, Mateusz połączył projekt z okresem przedświątecznym używając lampek choinkowych. Spójrzcie tylko na zdjęcia i dumnych właścicieli projektów.

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam