Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi. Pałac podzielony jest na część prywatną oraz część, gdzie prezydent urzęduje. Sale, w których prezydent podejmuje swoich gości są bogate w unikalne sufity, żyrandole czy dywany wyprodukowane z wełny owiec irlandzkich. Uczniowie mogli zobaczyć dawne pojazdy prezydentów Irlandii, zajrzeć do gabinetu prezydenta. W gabinecie można dostrzec wiele książek, zdjęć z młodości głowy państwa. Klasowej wycieczce towarzyszyła Luna, pies syna prezydenta. Pałac otoczony jest przepięknym ogrodem. W każdą sobotę po wcześniejszej rezerwacji, rezydencję można zwiedzać z przewodnikiem.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *