Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi. Pałac podzielony jest na część prywatną oraz część, gdzie prezydent urzęduje. Sale, w których prezydent podejmuje swoich gości są bogate w unikalne sufity, żyrandole czy dywany wyprodukowane z wełny owiec irlandzkich. Uczniowie mogli zobaczyć dawne pojazdy prezydentów Irlandii, zajrzeć do gabinetu prezydenta. W gabinecie można dostrzec wiele książek, zdjęć z młodości głowy państwa. Klasowej wycieczce towarzyszyła Luna, pies syna prezydenta. Pałac otoczony jest przepięknym ogrodem. W każdą sobotę po wcześniejszej rezerwacji, rezydencję można zwiedzać z przewodnikiem.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty