Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi. Pałac podzielony jest na część prywatną oraz część, gdzie prezydent urzęduje. Sale, w których prezydent podejmuje swoich gości są bogate w unikalne sufity, żyrandole czy dywany wyprodukowane z wełny owiec irlandzkich. Uczniowie mogli zobaczyć dawne pojazdy prezydentów Irlandii, zajrzeć do gabinetu prezydenta. W gabinecie można dostrzec wiele książek, zdjęć z młodości głowy państwa. Klasowej wycieczce towarzyszyła Luna, pies syna prezydenta. Pałac otoczony jest przepięknym ogrodem. W każdą sobotę po wcześniejszej rezerwacji, rezydencję można zwiedzać z przewodnikiem.

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *