Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi. Pałac podzielony jest na część prywatną oraz część, gdzie prezydent urzęduje. Sale, w których prezydent podejmuje swoich gości są bogate w unikalne sufity, żyrandole czy dywany wyprodukowane z wełny owiec irlandzkich. Uczniowie mogli zobaczyć dawne pojazdy prezydentów Irlandii, zajrzeć do gabinetu prezydenta. W gabinecie można dostrzec wiele książek, zdjęć z młodości głowy państwa. Klasowej wycieczce towarzyszyła Luna, pies syna prezydenta. Pałac otoczony jest przepięknym ogrodem. W każdą sobotę po wcześniejszej rezerwacji, rezydencję można zwiedzać z przewodnikiem.

Inne ciekawe newsy

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a

Uroczystość pożegnania prof. Jana Łukasiewicza

W dniu wczorajszym reprezentacja naszej szkoły w osobach Pani dyrektor Anety Zawackiej-Uveges i naszej historyczki Joanny Prusak uczestniczyła w uroczystości związanej z przywiezieniem szczątków prof. Jana Łukasiewicza do Polski. Profesor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *