Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi. Pałac podzielony jest na część prywatną oraz część, gdzie prezydent urzęduje. Sale, w których prezydent podejmuje swoich gości są bogate w unikalne sufity, żyrandole czy dywany wyprodukowane z wełny owiec irlandzkich. Uczniowie mogli zobaczyć dawne pojazdy prezydentów Irlandii, zajrzeć do gabinetu prezydenta. W gabinecie można dostrzec wiele książek, zdjęć z młodości głowy państwa. Klasowej wycieczce towarzyszyła Luna, pies syna prezydenta. Pałac otoczony jest przepięknym ogrodem. W każdą sobotę po wcześniejszej rezerwacji, rezydencję można zwiedzać z przewodnikiem.

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam