Uroczystość pożegnania prof. Jana Łukasiewicza

W dniu wczorajszym reprezentacja naszej szkoły w osobach Pani dyrektor Anety Zawackiej-Uveges i naszej historyczki Joanny Prusak uczestniczyła w uroczystości związanej z przywiezieniem szczątków prof. Jana Łukasiewicza do Polski.

Profesor Łukasiewicz był między innymi autorem logiki trójwartościowej, pierwszego nieklasycznego rachunku logicznego, a także stworzył notację polską – do dziś stosowany sposób zapisu wyrażeń arytmetycznych w informatyce. Z kolei jako minister w rządzie Ignacego Paderewskiego tworzył system edukacji w odradzającej się Polsce.

O godzinie 14.00 w kościele świętego Audoena odprawiona została msza w intencji profesora Łukasiewicza. W uroczystościach wzieli udział między innymi: przedstawiciele Polish Embassy Dublin ambasador RP w Irlandii Anna Sochańska i Konsul Grzegorz Sala. Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak, Wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma.

Szczątki ministra wyznań religijnych i oświecenia publicznego w II Rzeczypospolitej spoczywały od roku 1956 na cmentarzu Mount Jerome, po przewiezieniu do Polski zostaną złożone na Starych Powązkach w Alei Zasłużonych.

Inne ciekawe newsy

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli