Uroczystość pożegnania prof. Jana Łukasiewicza

W dniu wczorajszym reprezentacja naszej szkoły w osobach Pani dyrektor Anety Zawackiej-Uveges i naszej historyczki Joanny Prusak uczestniczyła w uroczystości związanej z przywiezieniem szczątków prof. Jana Łukasiewicza do Polski.

Profesor Łukasiewicz był między innymi autorem logiki trójwartościowej, pierwszego nieklasycznego rachunku logicznego, a także stworzył notację polską – do dziś stosowany sposób zapisu wyrażeń arytmetycznych w informatyce. Z kolei jako minister w rządzie Ignacego Paderewskiego tworzył system edukacji w odradzającej się Polsce.

O godzinie 14.00 w kościele świętego Audoena odprawiona została msza w intencji profesora Łukasiewicza. W uroczystościach wzieli udział między innymi: przedstawiciele Polish Embassy Dublin ambasador RP w Irlandii Anna Sochańska i Konsul Grzegorz Sala. Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak, Wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma.

Szczątki ministra wyznań religijnych i oświecenia publicznego w II Rzeczypospolitej spoczywały od roku 1956 na cmentarzu Mount Jerome, po przewiezieniu do Polski zostaną złożone na Starych Powązkach w Alei Zasłużonych.

Inne ciekawe newsy

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *