Uroczystość pożegnania prof. Jana Łukasiewicza

W dniu wczorajszym reprezentacja naszej szkoły w osobach Pani dyrektor Anety Zawackiej-Uveges i naszej historyczki Joanny Prusak uczestniczyła w uroczystości związanej z przywiezieniem szczątków prof. Jana Łukasiewicza do Polski.

Profesor Łukasiewicz był między innymi autorem logiki trójwartościowej, pierwszego nieklasycznego rachunku logicznego, a także stworzył notację polską – do dziś stosowany sposób zapisu wyrażeń arytmetycznych w informatyce. Z kolei jako minister w rządzie Ignacego Paderewskiego tworzył system edukacji w odradzającej się Polsce.

O godzinie 14.00 w kościele świętego Audoena odprawiona została msza w intencji profesora Łukasiewicza. W uroczystościach wzieli udział między innymi: przedstawiciele Polish Embassy Dublin ambasador RP w Irlandii Anna Sochańska i Konsul Grzegorz Sala. Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak, Wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma.

Szczątki ministra wyznań religijnych i oświecenia publicznego w II Rzeczypospolitej spoczywały od roku 1956 na cmentarzu Mount Jerome, po przewiezieniu do Polski zostaną złożone na Starych Powązkach w Alei Zasłużonych.

Inne ciekawe newsy

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła