Uroczystość pożegnania prof. Jana Łukasiewicza

W dniu wczorajszym reprezentacja naszej szkoły w osobach Pani dyrektor Anety Zawackiej-Uveges i naszej historyczki Joanny Prusak uczestniczyła w uroczystości związanej z przywiezieniem szczątków prof. Jana Łukasiewicza do Polski.

Profesor Łukasiewicz był między innymi autorem logiki trójwartościowej, pierwszego nieklasycznego rachunku logicznego, a także stworzył notację polską – do dziś stosowany sposób zapisu wyrażeń arytmetycznych w informatyce. Z kolei jako minister w rządzie Ignacego Paderewskiego tworzył system edukacji w odradzającej się Polsce.

O godzinie 14.00 w kościele świętego Audoena odprawiona została msza w intencji profesora Łukasiewicza. W uroczystościach wzieli udział między innymi: przedstawiciele Polish Embassy Dublin ambasador RP w Irlandii Anna Sochańska i Konsul Grzegorz Sala. Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak, Wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma.

Szczątki ministra wyznań religijnych i oświecenia publicznego w II Rzeczypospolitej spoczywały od roku 1956 na cmentarzu Mount Jerome, po przewiezieniu do Polski zostaną złożone na Starych Powązkach w Alei Zasłużonych.

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Lullymore Park

Wycieczka do Lullymore Heritage & Discovery Park to zawsze doskonały pomysł i mega przygoda dla naszych najmłodszych uczniów. W ciągu całego dnia korzystaliśmy z wielu atrakcji parku rozdysponowanych na aż

Dziennikarskie początki Leny Rózik

Kolejny sukces! Nasza uczennica Lenka Róźik przeprowadziła wywiad dla Nasz Głos Bezpłatny Tygodnik, w którym rozmawiała z Marcinem Oleksy – laureatem plebiscytu na najlepszą Bramkę. Trzymamy kciuki za Lenę, może

III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *