Świętowaliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości

?? 11 listopada ?? to święto celebrowane w naszej szkole w sposób szczególny! W tym roku w każdej klasie, w każdym oddziale, w każdym budynku uczciliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości z przytupem.

W klasach młodszych uczniowie mówili wiersze i śpiewali piosenki o Polsce. Klasy starsze odśpiewały hymn. A wszystko to w oprawie biało-czerwonej.

Reprezentacja naszej szkoły na zaproszenie Polish Embassy Dublin wzięła także udział w przyjęciu z okazji Dnia Niepodległości, które odbyło się 11 listopada. W programie znalazł się m.in. występ Zespołu Koniczyna, w którym tańczą nasze uczennice – Roksana i Zuzia. Za zaproszenie bardzo serdecznie dziękujemy!

W ramach obchodów, nasi nauczyciele zorganizowali także akcję – Polskie Smaki na Niepodległą. Prawdziwe polskie przysmaki można było spróbować w pokoju nauczycielskim za wrzut do puszki. Uzbierane pieniądze przeznaczymy na zakup prezentów na Mikołaja dla dzieci z Wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo – wychowawczej w Gromadce.

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *