Świętowaliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości

?? 11 listopada ?? to święto celebrowane w naszej szkole w sposób szczególny! W tym roku w każdej klasie, w każdym oddziale, w każdym budynku uczciliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości z przytupem.

W klasach młodszych uczniowie mówili wiersze i śpiewali piosenki o Polsce. Klasy starsze odśpiewały hymn. A wszystko to w oprawie biało-czerwonej.

Reprezentacja naszej szkoły na zaproszenie Polish Embassy Dublin wzięła także udział w przyjęciu z okazji Dnia Niepodległości, które odbyło się 11 listopada. W programie znalazł się m.in. występ Zespołu Koniczyna, w którym tańczą nasze uczennice – Roksana i Zuzia. Za zaproszenie bardzo serdecznie dziękujemy!

W ramach obchodów, nasi nauczyciele zorganizowali także akcję – Polskie Smaki na Niepodległą. Prawdziwe polskie przysmaki można było spróbować w pokoju nauczycielskim za wrzut do puszki. Uzbierane pieniądze przeznaczymy na zakup prezentów na Mikołaja dla dzieci z Wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo – wychowawczej w Gromadce.

Inne ciekawe newsy

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów

Clonfert Pet Farm – wycieczka najmłodszych uczniów

Nasi najmłodsi uczniowie w ubiegłą sobotę udali się na wycieczkę szkolną do Clonfert Pet Farm. Położone w hrabstwie Kildare gospodarstwo rolne i mini zoo zachwyciło naszych uczniów dużym wyborem zwierząt