Świętowaliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości

?? 11 listopada ?? to święto celebrowane w naszej szkole w sposób szczególny! W tym roku w każdej klasie, w każdym oddziale, w każdym budynku uczciliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości z przytupem.

W klasach młodszych uczniowie mówili wiersze i śpiewali piosenki o Polsce. Klasy starsze odśpiewały hymn. A wszystko to w oprawie biało-czerwonej.

Reprezentacja naszej szkoły na zaproszenie Polish Embassy Dublin wzięła także udział w przyjęciu z okazji Dnia Niepodległości, które odbyło się 11 listopada. W programie znalazł się m.in. występ Zespołu Koniczyna, w którym tańczą nasze uczennice – Roksana i Zuzia. Za zaproszenie bardzo serdecznie dziękujemy!

W ramach obchodów, nasi nauczyciele zorganizowali także akcję – Polskie Smaki na Niepodległą. Prawdziwe polskie przysmaki można było spróbować w pokoju nauczycielskim za wrzut do puszki. Uzbierane pieniądze przeznaczymy na zakup prezentów na Mikołaja dla dzieci z Wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo – wychowawczej w Gromadce.

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam