Świętowaliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości

🇵🇱 11 listopada 🇵🇱 to święto celebrowane w naszej szkole w sposób szczególny! W tym roku w każdej klasie, w każdym oddziale, w każdym budynku uczciliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości z przytupem.

W klasach młodszych uczniowie mówili wiersze i śpiewali piosenki o Polsce. Klasy starsze odśpiewały hymn. A wszystko to w oprawie biało-czerwonej.

Reprezentacja naszej szkoły na zaproszenie Polish Embassy Dublin wzięła także udział w przyjęciu z okazji Dnia Niepodległości, które odbyło się 11 listopada. W programie znalazł się m.in. występ Zespołu Koniczyna, w którym tańczą nasze uczennice – Roksana i Zuzia. Za zaproszenie bardzo serdecznie dziękujemy!

W ramach obchodów, nasi nauczyciele zorganizowali także akcję – Polskie Smaki na Niepodległą. Prawdziwe polskie przysmaki można było spróbować w pokoju nauczycielskim za wrzut do puszki. Uzbierane pieniądze przeznaczymy na zakup prezentów na Mikołaja dla dzieci z Wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo – wychowawczej w Gromadce.

Inne ciekawe newsy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto, które dla nas żyjących poza granicami kraju i wychowujących dwujęzycznych bohaterów – jest niezwykle

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *