Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają:

-Emilka

-Ola

-Alex

W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających się świąt, kto ma ochotę zakłada świąteczny sweterek, opaskę, czapkę itp.:)

Zadanie:

1.Naucz się pisowni wyrazów: przedstawienie, afisz, aktorzy, reżyser, teatr, kurtyna. Ułóż dwa zdania z wybranymi wyrazami.

2. Przeczytaj sztukę teatralną „Mikołaj i Jałokim”. Do szkoły przynosimy „nowy zielony podręcznik”.

3. W wolnych chwilach ćwiczymy kolędy: „Świeć gwiazdeczko” oraz „ Pada, pada śnieg”.

4.Zadanie dla chętnych- Przymiotniki- dodatkowa karta pracy.

5.„Mój dziennik” w kilku zdaniach opisz ciekawe wydarzenie, które będzie miało miejsce w najbliższym tygodniu.

W naszą podróż po klasie wyruszył ,,Smok Wawelski” w tym tygodniu zawita do domu Michała. Serdecznie gratuluję. Osoba, która będzie miała naszą maskotkę jest zwolniona z uzupełniania „dzienniczka”.

Na następne zajęcia przynosimy:

-zeszyt A4,

-wyposażony piórnik,

-podręcznik niebieski i zielony ( XII-I-II),

-obfite śniadanie+ picie.

Prezentacja książki:

03.12. Emilka , Ola , Alex

10.12. Marysia C., Michał , Sophie

17.12. Marysia G. , Claudia , Natalia

07.01. Antek, Bartek , Oliver

14.01. Kacper , Julia , Adam

21.01. Pola , Janek , Mateusz

28.01. Martyna , Sean , Leon , Kuba

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego tygodnia

Aneta Tajkowska

31 Finał WOŚP za nami!

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 za nami! Graliśmy głośno, graliśmy tłumnie, a co najważniejsze graliśmy dla wspaniałej sprawy – ratowania zdrowia i życia osób chorych na sepsę. Ostateczny

Bal na Zielonej Łące

Bal na Zielonej Łące dla naszych najmłodszych uczniów za nami. Przed Wami fotorelacja z tej niezwykle kolorowej zabawy, w trakcie której bawiły się motyle, biedronki, żabki, jeż a nawet duch!