Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły!

To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a i humor dopisywał nam wszystkim od samego rana. Wśród wspaniałych recytacji, przy ogromnym wsparciu bliskich i przyjaciół, na scenie zaprezentowali się również nasi finaliści – zwycięzcy szkolnych eliminacji.

Maja Majzel swoją wspaniałą recytacją podbiła serca nas wszystkich, ale przede wszystkim jurorów i wjechała swoją rozpędzoną „Lokomotywą” na 1 miejsce na podium (kat. kl. 5-6 ).

Maria Kubiak zaczarowała publiczność głęboką dramaturgią i „poraziła” mocą swojego wykonania recytując wiersz K.K. Baczyńskiego „Hej z drogi precz!” i zajęła II miejsce (kat. kl. 5-6). Cudowna i zabawna interpretacja wiersza Aleksandra Fredry ”Małpa w kąpieli”, w wykonaniu Aleksandry Owsianki, zapewniła Oli II miejsce na podium (kat.kl.7-8/Liceum). Paulinka Szymoniak jako „odważny” „Stefek Burczymucha” znów potwierdziła swój ogromny talent i kunszt aktorski i zajęła III miejsce (kat. kl. 3-4). Z naszym cudownym Antonim przenieśliśmy się na stragan, gdzie w dzień targowy różne toczyły się rozmowy. Wspaniała interpretacja wiersza „ Na straganie” zapewniła Antoniemu Korpaczowi III miejsce (kat. kl. 1-2). Wysłuchaliśmy jeszcze przepięknej, wyróżnionej (kat. kl. 3-4) recytacji Julii Łuki. Julia wcieliła się w postać doktora, którego pacjenta „Żaba” przyszła po pomoc obłożnie chora. Listę naszych wspaniałych finalistów zamyka świetna recytacja Nadii Bacengi i wiersz w Jej wykonaniu „Skarżypyta” (kat. kl. 1-2).

Duma i radość nas rozpiera, że mamy tak uzdolnione i utalentowane dzieci i młodzież w naszych szeregach…i cudownych rodziców, którzy podczas konkursu byli nie tylko świetnie zorganizowani, z dekoracjami po scenie biegali, nawet statywy do mikrofonu udawali, ale i wspaniale swoje pociechy do występu przygotowali. Brawo!!!

Bardzo dziękujemy Pani Joannie Drążewskiej za koordynację projektu „Lokomotywa” oraz wspaniałą relację z finału konkursu.

Inne ciekawe newsy

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto

Lekcja w klasie 7

W ramach trwającej w naszej szkole akcji przeciwdziałania bullyingowi i cyberprzemocy, w klasie 7 odbyła się lekcja, do stworzenia, której inspiracją był fragment książki pani Renaty Ewy Błaszczyk „Inny”, czytanej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *