VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa” 2022

Zasady uczestnictwa

Zasady uczestnictwa Każdy uczestnik prezentuje wiersz własny lub polskiego poety w dowolnej konwencji: recytacja, śpiew, rap, drama lub gwara. Czas trwania prezentacji do 5 minut. Kryteria oceny: – dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie; – interpretacja tekstu; – ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Przebieg eliminacji szkolnych

I etap – eliminacje szkolne, które właśnie się rozpoczęły, a zakończą się w dniu 5 listopada 2022 r., o godz. 24:00. Chętni uczniowie, którzy mają przygotowaną recytację, zgłaszają się do wychowawcy lub Pani Joanny Drążewskiej – koordynator konkursu z ramienia szkoły. Rodzice mogą również przesłać filmiki, nagrane recytacje swoich dzieci na adres e-mail: joanna.drazewska@szkolasen.com. W toku eliminacji szkolnych wyłonimy 8 finalistów, maksymalnie dwóch uczniów z każdej kat.wiekowej (klasy: I-II, III–IV, V– VI, VII – VIII/ liceum).

Finał 20 listopada 2022 r.

Finaliści zaprezentują swoje recytacje podczas Finału konkursu „Lokomotywa 2022”, już nie online, a na scenie, w dniu 20 listopada 2022 w Hotelu Tablot w Stillorgan. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorką projektu – panią Joanną Drążewską: joanna.drazewska@szkolasen.com

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *