VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa” 2022

Zasady uczestnictwa

Zasady uczestnictwa Każdy uczestnik prezentuje wiersz własny lub polskiego poety w dowolnej konwencji: recytacja, śpiew, rap, drama lub gwara. Czas trwania prezentacji do 5 minut. Kryteria oceny: – dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie; – interpretacja tekstu; – ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Przebieg eliminacji szkolnych

I etap – eliminacje szkolne, które właśnie się rozpoczęły, a zakończą się w dniu 5 listopada 2022 r., o godz. 24:00. Chętni uczniowie, którzy mają przygotowaną recytację, zgłaszają się do wychowawcy lub Pani Joanny Drążewskiej – koordynator konkursu z ramienia szkoły. Rodzice mogą również przesłać filmiki, nagrane recytacje swoich dzieci na adres e-mail: joanna.drazewska@szkolasen.com. W toku eliminacji szkolnych wyłonimy 8 finalistów, maksymalnie dwóch uczniów z każdej kat.wiekowej (klasy: I-II, III–IV, V– VI, VII – VIII/ liceum).

Finał 20 listopada 2022 r.

Finaliści zaprezentują swoje recytacje podczas Finału konkursu „Lokomotywa 2022”, już nie online, a na scenie, w dniu 20 listopada 2022 w Hotelu Tablot w Stillorgan. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorką projektu – panią Joanną Drążewską: joanna.drazewska@szkolasen.com

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów