VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa” 2022

Zasady uczestnictwa

Zasady uczestnictwa Każdy uczestnik prezentuje wiersz własny lub polskiego poety w dowolnej konwencji: recytacja, śpiew, rap, drama lub gwara. Czas trwania prezentacji do 5 minut. Kryteria oceny: – dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie; – interpretacja tekstu; – ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Przebieg eliminacji szkolnych

I etap – eliminacje szkolne, które właśnie się rozpoczęły, a zakończą się w dniu 5 listopada 2022 r., o godz. 24:00. Chętni uczniowie, którzy mają przygotowaną recytację, zgłaszają się do wychowawcy lub Pani Joanny Drążewskiej – koordynator konkursu z ramienia szkoły. Rodzice mogą również przesłać filmiki, nagrane recytacje swoich dzieci na adres e-mail: joanna.drazewska@szkolasen.com. W toku eliminacji szkolnych wyłonimy 8 finalistów, maksymalnie dwóch uczniów z każdej kat.wiekowej (klasy: I-II, III–IV, V– VI, VII – VIII/ liceum).

Finał 20 listopada 2022 r.

Finaliści zaprezentują swoje recytacje podczas Finału konkursu „Lokomotywa 2022”, już nie online, a na scenie, w dniu 20 listopada 2022 w Hotelu Tablot w Stillorgan. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorką projektu – panią Joanną Drążewską: joanna.drazewska@szkolasen.com

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam