VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Lokomotywa” 2022

Zasady uczestnictwa

Zasady uczestnictwa Każdy uczestnik prezentuje wiersz własny lub polskiego poety w dowolnej konwencji: recytacja, śpiew, rap, drama lub gwara. Czas trwania prezentacji do 5 minut. Kryteria oceny: – dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie; – interpretacja tekstu; – ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Przebieg eliminacji szkolnych

I etap – eliminacje szkolne, które właśnie się rozpoczęły, a zakończą się w dniu 5 listopada 2022 r., o godz. 24:00. Chętni uczniowie, którzy mają przygotowaną recytację, zgłaszają się do wychowawcy lub Pani Joanny Drążewskiej – koordynator konkursu z ramienia szkoły. Rodzice mogą również przesłać filmiki, nagrane recytacje swoich dzieci na adres e-mail: joanna.drazewska@szkolasen.com. W toku eliminacji szkolnych wyłonimy 8 finalistów, maksymalnie dwóch uczniów z każdej kat.wiekowej (klasy: I-II, III–IV, V– VI, VII – VIII/ liceum).

Finał 20 listopada 2022 r.

Finaliści zaprezentują swoje recytacje podczas Finału konkursu „Lokomotywa 2022”, już nie online, a na scenie, w dniu 20 listopada 2022 w Hotelu Tablot w Stillorgan. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorką projektu – panią Joanną Drążewską: joanna.drazewska@szkolasen.com

Inne ciekawe newsy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto, które dla nas żyjących poza granicami kraju i wychowujących dwujęzycznych bohaterów – jest niezwykle

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *