Skąd się wzięły pory roku? Odpowiada klasa 5b

Skąd się wzięły pory roku? Dlaczego jesienią pada deszcz, a wiosną przyroda budzi się do życia? Czy Kora bywa również Persefoną? Na te pytania uczniowie klasy 5b próbowali znaleźć odpowiedź podczas sobotniej lekcji języka polskiego, pracując w grupach i analizując mit o Demeter i Korze. Było bardzo emocjonująco, gdyż dziewczynki rywalizowały z chłopcami. Przy dźwiękach muzyki Vivaldiego, uczniowie określali nastrój, jaki towarzyszył im podczas słuchania fragmentów „Czterech pór roku”. Poźniej zagłębiliśmy się w treść mitu i rozmawialiśmy o uczuciach ludzi, którzy tracą bliską im osobę, podobnie jak zrozpaczona Demeter, szukająca swojej córki Kory. Następnie ułożyliśmy plan wydarzeń i rozwiązaliśmy krzyżówkę. Uczniowie świetnie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami, a praca w grupach dodatkowo zmotywowała i zintegrowała uczniów.

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Lullymore Park

Wycieczka do Lullymore Heritage & Discovery Park to zawsze doskonały pomysł i mega przygoda dla naszych najmłodszych uczniów. W ciągu całego dnia korzystaliśmy z wielu atrakcji parku rozdysponowanych na aż

Dziennikarskie początki Leny Rózik

Kolejny sukces! Nasza uczennica Lenka Róźik przeprowadziła wywiad dla Nasz Głos Bezpłatny Tygodnik, w którym rozmawiała z Marcinem Oleksy – laureatem plebiscytu na najlepszą Bramkę. Trzymamy kciuki za Lenę, może

III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *