Skąd się wzięły pory roku? Odpowiada klasa 5b

Skąd się wzięły pory roku? Dlaczego jesienią pada deszcz, a wiosną przyroda budzi się do życia? Czy Kora bywa również Persefoną? Na te pytania uczniowie klasy 5b próbowali znaleźć odpowiedź podczas sobotniej lekcji języka polskiego, pracując w grupach i analizując mit o Demeter i Korze. Było bardzo emocjonująco, gdyż dziewczynki rywalizowały z chłopcami. Przy dźwiękach muzyki Vivaldiego, uczniowie określali nastrój, jaki towarzyszył im podczas słuchania fragmentów „Czterech pór roku”. Poźniej zagłębiliśmy się w treść mitu i rozmawialiśmy o uczuciach ludzi, którzy tracą bliską im osobę, podobnie jak zrozpaczona Demeter, szukająca swojej córki Kory. Następnie ułożyliśmy plan wydarzeń i rozwiązaliśmy krzyżówkę. Uczniowie świetnie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami, a praca w grupach dodatkowo zmotywowała i zintegrowała uczniów.

Inne ciekawe newsy

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych