Skąd się wzięły pory roku? Odpowiada klasa 5b

Skąd się wzięły pory roku? Dlaczego jesienią pada deszcz, a wiosną przyroda budzi się do życia? Czy Kora bywa również Persefoną? Na te pytania uczniowie klasy 5b próbowali znaleźć odpowiedź podczas sobotniej lekcji języka polskiego, pracując w grupach i analizując mit o Demeter i Korze. Było bardzo emocjonująco, gdyż dziewczynki rywalizowały z chłopcami. Przy dźwiękach muzyki Vivaldiego, uczniowie określali nastrój, jaki towarzyszył im podczas słuchania fragmentów „Czterech pór roku”. Poźniej zagłębiliśmy się w treść mitu i rozmawialiśmy o uczuciach ludzi, którzy tracą bliską im osobę, podobnie jak zrozpaczona Demeter, szukająca swojej córki Kory. Następnie ułożyliśmy plan wydarzeń i rozwiązaliśmy krzyżówkę. Uczniowie świetnie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami, a praca w grupach dodatkowo zmotywowała i zintegrowała uczniów.

Inne ciekawe newsy

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *