Skąd się wzięły pory roku? Odpowiada klasa 5b

Skąd się wzięły pory roku? Dlaczego jesienią pada deszcz, a wiosną przyroda budzi się do życia? Czy Kora bywa również Persefoną? Na te pytania uczniowie klasy 5b próbowali znaleźć odpowiedź podczas sobotniej lekcji języka polskiego, pracując w grupach i analizując mit o Demeter i Korze. Było bardzo emocjonująco, gdyż dziewczynki rywalizowały z chłopcami. Przy dźwiękach muzyki Vivaldiego, uczniowie określali nastrój, jaki towarzyszył im podczas słuchania fragmentów „Czterech pór roku”. Poźniej zagłębiliśmy się w treść mitu i rozmawialiśmy o uczuciach ludzi, którzy tracą bliską im osobę, podobnie jak zrozpaczona Demeter, szukająca swojej córki Kory. Następnie ułożyliśmy plan wydarzeń i rozwiązaliśmy krzyżówkę. Uczniowie świetnie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami, a praca w grupach dodatkowo zmotywowała i zintegrowała uczniów.

Inne ciekawe newsy

Szkolna Wigilia 2023

Zapraszamy Was drodzy Rodzice wraz z najbliższymi 16 grudnia na godzinę 13.30 do sali teatralnej New Cross College na spektakl wigilijny połączony ze świątecznym poczęstunkiem. Zajęcia w tym dniu kończymy

Mikołaj, zwany Świętym

6 grudnia to idealny moment na publikację fotorelacji z ubiegłej soboty, kiedy to szkołę niespodziewanie odwiedził Św. Mikołaj z workami pełnymi prezentów i słodkości. Mikołaj miał pełne ręce roboty, obdarować

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i