Skąd się wzięły pory roku? Odpowiada klasa 5b

Skąd się wzięły pory roku? Dlaczego jesienią pada deszcz, a wiosną przyroda budzi się do życia? Czy Kora bywa również Persefoną? Na te pytania uczniowie klasy 5b próbowali znaleźć odpowiedź podczas sobotniej lekcji języka polskiego, pracując w grupach i analizując mit o Demeter i Korze. Było bardzo emocjonująco, gdyż dziewczynki rywalizowały z chłopcami. Przy dźwiękach muzyki Vivaldiego, uczniowie określali nastrój, jaki towarzyszył im podczas słuchania fragmentów „Czterech pór roku”. Poźniej zagłębiliśmy się w treść mitu i rozmawialiśmy o uczuciach ludzi, którzy tracą bliską im osobę, podobnie jak zrozpaczona Demeter, szukająca swojej córki Kory. Następnie ułożyliśmy plan wydarzeń i rozwiązaliśmy krzyżówkę. Uczniowie świetnie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami, a praca w grupach dodatkowo zmotywowała i zintegrowała uczniów.

Inne ciekawe newsy

31 Finał WOŚP za nami!

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 za nami! Graliśmy głośno, graliśmy tłumnie, a co najważniejsze graliśmy dla wspaniałej sprawy – ratowania zdrowia i życia osób chorych na sepsę. Ostateczny

Bal na Zielonej Łące

Bal na Zielonej Łące dla naszych najmłodszych uczniów za nami. Przed Wami fotorelacja z tej niezwykle kolorowej zabawy, w trakcie której bawiły się motyle, biedronki, żabki, jeż a nawet duch!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *