„Różnorodnie o edukacji polonijnej” – konferencja metodyczna

Podobnie jak nasi uczniowie, nauczyciele również się uczą, ponieważ wierzymy, że dobry nauczyciel to taki, który nieustannie zdobywa nową wiedzę, szczególnie jak dotyczy tak ważnego tematu, jak nauczanie dzieci polonijnych. Dlatego też nasza reprezentacja z ogromną przyjemnością uczestniczyła dzisiaj w konferencji metodycznej zorganizowanej przez Polska Macierz Szkolna w Irlandii/Polish Educational Society in Ireland, konferencji która odbyła się pod hasłem „Różnorodnie o edukacji polonijnej”.

W programie konferencji znalazł się m.in. wykład nt. „pedagogiki planu daltońskiego”, zaprezentowany przez założycieli fundacji Plan daltonski Annę i Roberta Sowińskich. O „tożsamości kulturowej dzieci polonijnych” dowiedzieliśmy się podczas prelekcji dr Agnieszki Kani z Uniwersytetu Jagiellońskiego. O tym co czytać, żeby czuć więcej wykładała dr Agnieszka Handzel, doskonale znana naszym nauczycielom z rady szkoleniowej. Na pytanie jak funkcjonują uczniowie z Zespołem Aspergera w szkole, odpowiedziała nam w bardzo wzruszający sposób Monika Szulkowska /blog Pomysły ticzerki – Monika Szulkowska/. Na koniec spotkania mieliśmy okazję gościć przedstawicieli Polish Embassy Dublin Panią Ambasador Annę Sochańską i Konsula Grzegorza Salę.

Konferencja to też czas niezwykle owocnych spotkań z nauczycielami polonijnym z całej Irlandii, co wzmacnia naszą współpracę na Zielonej Wyspie. Wierzymy, że wspólna praca na rzecz utrzymania tożsamości narodowej naszych uczniów jest celem nadrzędnym każdej polonijnej szkoły.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a prelegentom za wspaniałą wiedzę, którą teraz przekujemy na jeszcze lepsze zajęcia dla naszych uczniów.

Inne ciekawe newsy

Fakultety – wybory tylko do końca września

Do końca września uczniowie mogą wybrać fakultety, na które będą uczęszczali w tym roku szkolnym. Do wyboru są: Fakultety do wyboru: St. Oliver – klasy junior, senior: plastyka, sport, klub

Narodowe czytanie 2023

XII Narodowe czytanie 2023 świętowaliśmy w New Cross College odczytaniem fragmentu tegorocznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W rolę Marty i Jana Bohatyrowicza wcielili się w sposób fenomenalny Joanna Drążewska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czy wiecie, że to już 14 lat, kiedy otwieramy szkolne progi dla naszych uczniów i rodziców? 14 lat przygód, wspaniałych lekcji, nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny 2023/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *