„Różnorodnie o edukacji polonijnej” – konferencja metodyczna

Podobnie jak nasi uczniowie, nauczyciele również się uczą, ponieważ wierzymy, że dobry nauczyciel to taki, który nieustannie zdobywa nową wiedzę, szczególnie jak dotyczy tak ważnego tematu, jak nauczanie dzieci polonijnych. Dlatego też nasza reprezentacja z ogromną przyjemnością uczestniczyła dzisiaj w konferencji metodycznej zorganizowanej przez Polska Macierz Szkolna w Irlandii/Polish Educational Society in Ireland, konferencji która odbyła się pod hasłem „Różnorodnie o edukacji polonijnej”.

W programie konferencji znalazł się m.in. wykład nt. „pedagogiki planu daltońskiego”, zaprezentowany przez założycieli fundacji Plan daltonski Annę i Roberta Sowińskich. O „tożsamości kulturowej dzieci polonijnych” dowiedzieliśmy się podczas prelekcji dr Agnieszki Kani z Uniwersytetu Jagiellońskiego. O tym co czytać, żeby czuć więcej wykładała dr Agnieszka Handzel, doskonale znana naszym nauczycielom z rady szkoleniowej. Na pytanie jak funkcjonują uczniowie z Zespołem Aspergera w szkole, odpowiedziała nam w bardzo wzruszający sposób Monika Szulkowska /blog Pomysły ticzerki – Monika Szulkowska/. Na koniec spotkania mieliśmy okazję gościć przedstawicieli Polish Embassy Dublin Panią Ambasador Annę Sochańską i Konsula Grzegorza Salę.

Konferencja to też czas niezwykle owocnych spotkań z nauczycielami polonijnym z całej Irlandii, co wzmacnia naszą współpracę na Zielonej Wyspie. Wierzymy, że wspólna praca na rzecz utrzymania tożsamości narodowej naszych uczniów jest celem nadrzędnym każdej polonijnej szkoły.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a prelegentom za wspaniałą wiedzę, którą teraz przekujemy na jeszcze lepsze zajęcia dla naszych uczniów.

Inne ciekawe newsy

Lekcja historii z Historical Reenactment Group Arnhem

W ubiegłą sobotę gościliśmy ponownie Pana Rafała Ickiewicza z Historical Reenactment Group Arnhem, który zaprezentował naszym uczniom repliki drugowojennego umundurowania i uzbrojenia, opowiadając jednocześnie o najważniejszych wydarzenia II wojny światowej.

Fakultety w nowym roku szkolnym

Wrzesień jest miesiącem wyboru fakultetów! Dla uczniów, którzy chcieliby skorzystać z zajęć pozalekcyjnych przygotowaliśmy wiele propozycji. Młodsi uczniowie mają do wyboru: klasy junior, senior: klub malucha (gry i zabawy), sport, klasy

Początek roku szkolnego 2024/2025

Witajcie w nowym roku szkolnym! Cieszymy się ogromnie, że wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele powrócili szczęśliwie z wakacji, dzięki czemu mogliśmy zacząć nowy rok z przytupem! Już pierwszej soboty, poza