„Różnorodnie o edukacji polonijnej” – konferencja metodyczna

Podobnie jak nasi uczniowie, nauczyciele również się uczą, ponieważ wierzymy, że dobry nauczyciel to taki, który nieustannie zdobywa nową wiedzę, szczególnie jak dotyczy tak ważnego tematu, jak nauczanie dzieci polonijnych. Dlatego też nasza reprezentacja z ogromną przyjemnością uczestniczyła dzisiaj w konferencji metodycznej zorganizowanej przez Polska Macierz Szkolna w Irlandii/Polish Educational Society in Ireland, konferencji która odbyła się pod hasłem „Różnorodnie o edukacji polonijnej”.

W programie konferencji znalazł się m.in. wykład nt. „pedagogiki planu daltońskiego”, zaprezentowany przez założycieli fundacji Plan daltonski Annę i Roberta Sowińskich. O „tożsamości kulturowej dzieci polonijnych” dowiedzieliśmy się podczas prelekcji dr Agnieszki Kani z Uniwersytetu Jagiellońskiego. O tym co czytać, żeby czuć więcej wykładała dr Agnieszka Handzel, doskonale znana naszym nauczycielom z rady szkoleniowej. Na pytanie jak funkcjonują uczniowie z Zespołem Aspergera w szkole, odpowiedziała nam w bardzo wzruszający sposób Monika Szulkowska /blog Pomysły ticzerki – Monika Szulkowska/. Na koniec spotkania mieliśmy okazję gościć przedstawicieli Polish Embassy Dublin Panią Ambasador Annę Sochańską i Konsula Grzegorza Salę.

Konferencja to też czas niezwykle owocnych spotkań z nauczycielami polonijnym z całej Irlandii, co wzmacnia naszą współpracę na Zielonej Wyspie. Wierzymy, że wspólna praca na rzecz utrzymania tożsamości narodowej naszych uczniów jest celem nadrzędnym każdej polonijnej szkoły.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a prelegentom za wspaniałą wiedzę, którą teraz przekujemy na jeszcze lepsze zajęcia dla naszych uczniów.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *