Nasz poeta Karol

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy światu naszą wschodzącą gwiazdę poezji – Karola Koszorza z klasy III liceum, którego wiersze, na prośbę naszej nauczycielki Magdaleny Marciak, przeczytał Bogdan Dmowski. Znajdziecie je wszystkie w załączonym filmie i na kanale YouTube pana Bogdana.

Karol jest uczniem naszej szkoły od wielu, wielu lat. Zawsze uczestniczył we wszystkich konkursach recytatorskich, z wielkim zresztą sukcesem. Partycypował w powstaniu kilku książek wydanych pod nazwą naszej szkoły. Występował w każdym spektaklu teatralnym. Wróżymy naszemu uczniowi poetycką przyszłość!

Kim jest Bogdan Dmowski?

Bogdan Dmowski od wczesnej młodości związany był z muzyką i słowem. Jak wspomina, żadna impreza kulturalna w jego mieście – czyli Bystrzycy Kłodzkiej – nie mogła się odbyć bez jego udziału. Po maturze wyjechał do Wrocławia. Tam ukończył Państwowe Studium Kulturalno – Oświatowe i Bibliotekarskie. Jest absolwentem szkoły muzycznej I stopnia. Gra na skrzypcach i flecie poprzecznym. Należał do grupy Errata. Był członkiem Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz chórzystą Operetki Wrocławskiej. W roku 1984 wyemigrował do Niemiec, ale nie porzucił działalności artystycznej. Jego sceną stała się m.in. Restauracja Gdańska w Oberhausen, gdzie prezentował wiersze polonijnych poetów. Swoje recytacje poezji zaczął nagrywać w roku 2012. Od wielu lat publikuje je m.in. na YouTube, gdyż jak twierdzi „YouTube to największa scena świata”. To jednak nie wszystko, poprzez znajomość z Elżbietą Jones, autorką wierszobajek, zaczął nagrywać także wiersze dla dzieci. Stąd kolejnym etapem Jego twórczości stała się współpraca z „Bajkownią”, Elżbiety Świtalskiej. Aktualnie śpiewa w chórze „Benedictus” przy Polskiej Misji Katolickiej w Wuppertalu. Wiersze recytowane przez Bogdana Dmowskiego można znaleźć w dziale „Bajki do słuchania”; oraz na kanale Youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=AVJUqZMT9l0

https://www.youtube.com/watch?v=AF_FJi0VVG4

https://www.youtube.com/watch?v=yd-VAfKkCVI

Inne ciekawe newsy

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych