Nasz poeta Karol

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy światu naszą wschodzącą gwiazdę poezji – Karola Koszorza z klasy III liceum, którego wiersze, na prośbę naszej nauczycielki Magdaleny Marciak, przeczytał Bogdan Dmowski. Znajdziecie je wszystkie w załączonym filmie i na kanale YouTube pana Bogdana.

Karol jest uczniem naszej szkoły od wielu, wielu lat. Zawsze uczestniczył we wszystkich konkursach recytatorskich, z wielkim zresztą sukcesem. Partycypował w powstaniu kilku książek wydanych pod nazwą naszej szkoły. Występował w każdym spektaklu teatralnym. Wróżymy naszemu uczniowi poetycką przyszłość!

Kim jest Bogdan Dmowski?

Bogdan Dmowski od wczesnej młodości związany był z muzyką i słowem. Jak wspomina, żadna impreza kulturalna w jego mieście – czyli Bystrzycy Kłodzkiej – nie mogła się odbyć bez jego udziału. Po maturze wyjechał do Wrocławia. Tam ukończył Państwowe Studium Kulturalno – Oświatowe i Bibliotekarskie. Jest absolwentem szkoły muzycznej I stopnia. Gra na skrzypcach i flecie poprzecznym. Należał do grupy Errata. Był członkiem Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz chórzystą Operetki Wrocławskiej. W roku 1984 wyemigrował do Niemiec, ale nie porzucił działalności artystycznej. Jego sceną stała się m.in. Restauracja Gdańska w Oberhausen, gdzie prezentował wiersze polonijnych poetów. Swoje recytacje poezji zaczął nagrywać w roku 2012. Od wielu lat publikuje je m.in. na YouTube, gdyż jak twierdzi „YouTube to największa scena świata”. To jednak nie wszystko, poprzez znajomość z Elżbietą Jones, autorką wierszobajek, zaczął nagrywać także wiersze dla dzieci. Stąd kolejnym etapem Jego twórczości stała się współpraca z „Bajkownią”, Elżbiety Świtalskiej. Aktualnie śpiewa w chórze „Benedictus” przy Polskiej Misji Katolickiej w Wuppertalu. Wiersze recytowane przez Bogdana Dmowskiego można znaleźć w dziale „Bajki do słuchania”; oraz na kanale Youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=AVJUqZMT9l0

https://www.youtube.com/watch?v=AF_FJi0VVG4

https://www.youtube.com/watch?v=yd-VAfKkCVI

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Lullymore Park

Wycieczka do Lullymore Heritage & Discovery Park to zawsze doskonały pomysł i mega przygoda dla naszych najmłodszych uczniów. W ciągu całego dnia korzystaliśmy z wielu atrakcji parku rozdysponowanych na aż

Dziennikarskie początki Leny Rózik

Kolejny sukces! Nasza uczennica Lenka Róźik przeprowadziła wywiad dla Nasz Głos Bezpłatny Tygodnik, w którym rozmawiała z Marcinem Oleksy – laureatem plebiscytu na najlepszą Bramkę. Trzymamy kciuki za Lenę, może

III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *