Język polski w klasie II liceum

Podczas ostatnich zajęć omawialiśmy formę wypowiedzi pisemnej – autocharakterystykę. Przy okazji tego zagadnienia Licealiści ćwiczyli autoprezentację. Pod lupę wzięliśmy pojęcie „kultury języka”, omawiając – na wybranych przykładach – potyczki językowe. 

Nasi uczniowie udowodnili, że żadne zadanie nie jest im straszne. A jezyk polski, choć trudny, da się lubić.

To był bardzo intensywny i pracowity czas. Licealiści stworzyli autoportrety. Z niezwykłą otwartością rozmawiali o swoich wadach i zaletach. Podczas zajęć przeprowdziliśmy wybory na stanowisko Ratownika Zagrożonych. Któż to taki? Musilibyśmy zapytać o to, naszych wspaniałych uczniów. 

Praca w grupach, niezwykła kreatywność, pomysłowość oraz zaangażowanie naszej uzdolnionej młodzieży sprawiły, że nauka, była jedną wielką przyjemnością.

Podsumowując sobotnie spotkania w Polskiej Szkole „Sen”, to podróż pełna przygód. 

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około