Język polski w klasie II liceum

Podczas ostatnich zajęć omawialiśmy formę wypowiedzi pisemnej – autocharakterystykę. Przy okazji tego zagadnienia Licealiści ćwiczyli autoprezentację. Pod lupę wzięliśmy pojęcie „kultury języka”, omawiając – na wybranych przykładach – potyczki językowe. 

Nasi uczniowie udowodnili, że żadne zadanie nie jest im straszne. A jezyk polski, choć trudny, da się lubić.

To był bardzo intensywny i pracowity czas. Licealiści stworzyli autoportrety. Z niezwykłą otwartością rozmawiali o swoich wadach i zaletach. Podczas zajęć przeprowdziliśmy wybory na stanowisko Ratownika Zagrożonych. Któż to taki? Musilibyśmy zapytać o to, naszych wspaniałych uczniów. 

Praca w grupach, niezwykła kreatywność, pomysłowość oraz zaangażowanie naszej uzdolnionej młodzieży sprawiły, że nauka, była jedną wielką przyjemnością.

Podsumowując sobotnie spotkania w Polskiej Szkole „Sen”, to podróż pełna przygód. 

Inne ciekawe newsy

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych