Język polski w klasie II liceum

Podczas ostatnich zajęć omawialiśmy formę wypowiedzi pisemnej – autocharakterystykę. Przy okazji tego zagadnienia Licealiści ćwiczyli autoprezentację. Pod lupę wzięliśmy pojęcie „kultury języka”, omawiając – na wybranych przykładach – potyczki językowe. 

Nasi uczniowie udowodnili, że żadne zadanie nie jest im straszne. A jezyk polski, choć trudny, da się lubić.

To był bardzo intensywny i pracowity czas. Licealiści stworzyli autoportrety. Z niezwykłą otwartością rozmawiali o swoich wadach i zaletach. Podczas zajęć przeprowdziliśmy wybory na stanowisko Ratownika Zagrożonych. Któż to taki? Musilibyśmy zapytać o to, naszych wspaniałych uczniów. 

Praca w grupach, niezwykła kreatywność, pomysłowość oraz zaangażowanie naszej uzdolnionej młodzieży sprawiły, że nauka, była jedną wielką przyjemnością.

Podsumowując sobotnie spotkania w Polskiej Szkole „Sen”, to podróż pełna przygód. 

Inne ciekawe newsy

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *