Język polski w klasie II liceum

Podczas ostatnich zajęć omawialiśmy formę wypowiedzi pisemnej – autocharakterystykę. Przy okazji tego zagadnienia Licealiści ćwiczyli autoprezentację. Pod lupę wzięliśmy pojęcie „kultury języka”, omawiając – na wybranych przykładach – potyczki językowe. 

Nasi uczniowie udowodnili, że żadne zadanie nie jest im straszne. A jezyk polski, choć trudny, da się lubić.

To był bardzo intensywny i pracowity czas. Licealiści stworzyli autoportrety. Z niezwykłą otwartością rozmawiali o swoich wadach i zaletach. Podczas zajęć przeprowdziliśmy wybory na stanowisko Ratownika Zagrożonych. Któż to taki? Musilibyśmy zapytać o to, naszych wspaniałych uczniów. 

Praca w grupach, niezwykła kreatywność, pomysłowość oraz zaangażowanie naszej uzdolnionej młodzieży sprawiły, że nauka, była jedną wielką przyjemnością.

Podsumowując sobotnie spotkania w Polskiej Szkole „Sen”, to podróż pełna przygód. 

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Lullymore Park

Wycieczka do Lullymore Heritage & Discovery Park to zawsze doskonały pomysł i mega przygoda dla naszych najmłodszych uczniów. W ciągu całego dnia korzystaliśmy z wielu atrakcji parku rozdysponowanych na aż

Dziennikarskie początki Leny Rózik

Kolejny sukces! Nasza uczennica Lenka Róźik przeprowadziła wywiad dla Nasz Głos Bezpłatny Tygodnik, w którym rozmawiała z Marcinem Oleksy – laureatem plebiscytu na najlepszą Bramkę. Trzymamy kciuki za Lenę, może

III Turniej Misia Wojtka w Warszawie

Zakończony w 19 maja III Turniej Misia Wojtka okazał się niezwykle szczęśliwym dla naszych uczniów – Julii i Klaudii (Zielone misie), Marcela i Kamila (Irlandzkie skrzaty), Audrey i Sary (Zielone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *