Warsztaty naukowe i dziennikarskie

Drodzy rodzice i uczniowie!

Od 8 października tego roku, w ramach zajęć fakultatywnych, ruszamy z 2 wystrzałowymi warsztatami – naukowym i dziennikarskim!

? Warsztat naukowy dedykowany jest dla uczniów klas 4-6 i tu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszamy się do Pani Anity Rogowskiej /informacje na plakacie/. Prowadzący to nasz nauczyciel – Marek Świątkowski. 4 tury po 8 tygodni, 20 uczestników w każdej turze. W każdą sobotę inny eksperyment:

?Tematy warsztatów/eksperymentów:

▶️ Bańki mydlane bez mydła

▶️ Witaminki

▶️ Czy ja mam pH-a?

▶️ Wędrówka kolorów

▶️ Wodne podróże

▶️ Oliwa sprawiedliwa?

▶️ Jak chodzić po cieczach?

▶️ Tajemnice liści

Sponsorem warsztatów naukowych jest firma Finance First

? Warsztat dziennikarski, prowadzony przez dziennikarkę i autorkę książek Magdalena Marciak – strona autorska.

▶️ Poznanie pracy dziennikarskiej.

▶️ Poznanie odpowiedzi co to znaczy „dobry dziennikarz”.

▶️ Poznanie i redagowanie podstawowych form dziennikarskich.

▶️ Definiowanie oraz stosowanie metody zdobywania dziennikarskich informacji oraz weryfikowanie ich prawdziwości.

Zachęcamy bardzo serdecznie uczniów do udziału!

Inne ciekawe newsy

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka