Warsztaty naukowe i dziennikarskie

Drodzy rodzice i uczniowie!

Od 8 października tego roku, w ramach zajęć fakultatywnych, ruszamy z 2 wystrzałowymi warsztatami – naukowym i dziennikarskim!

? Warsztat naukowy dedykowany jest dla uczniów klas 4-6 i tu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszamy się do Pani Anity Rogowskiej /informacje na plakacie/. Prowadzący to nasz nauczyciel – Marek Świątkowski. 4 tury po 8 tygodni, 20 uczestników w każdej turze. W każdą sobotę inny eksperyment:

?Tematy warsztatów/eksperymentów:

▶️ Bańki mydlane bez mydła

▶️ Witaminki

▶️ Czy ja mam pH-a?

▶️ Wędrówka kolorów

▶️ Wodne podróże

▶️ Oliwa sprawiedliwa?

▶️ Jak chodzić po cieczach?

▶️ Tajemnice liści

Sponsorem warsztatów naukowych jest firma Finance First

? Warsztat dziennikarski, prowadzony przez dziennikarkę i autorkę książek Magdalena Marciak – strona autorska.

▶️ Poznanie pracy dziennikarskiej.

▶️ Poznanie odpowiedzi co to znaczy „dobry dziennikarz”.

▶️ Poznanie i redagowanie podstawowych form dziennikarskich.

▶️ Definiowanie oraz stosowanie metody zdobywania dziennikarskich informacji oraz weryfikowanie ich prawdziwości.

Zachęcamy bardzo serdecznie uczniów do udziału!

Inne ciekawe newsy

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów