Warsztaty naukowe i dziennikarskie

Drodzy rodzice i uczniowie!

Od 8 października tego roku, w ramach zajęć fakultatywnych, ruszamy z 2 wystrzałowymi warsztatami – naukowym i dziennikarskim!

👉 Warsztat naukowy dedykowany jest dla uczniów klas 4-6 i tu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszamy się do Pani Anity Rogowskiej /informacje na plakacie/. Prowadzący to nasz nauczyciel – Marek Świątkowski. 4 tury po 8 tygodni, 20 uczestników w każdej turze. W każdą sobotę inny eksperyment:

👉Tematy warsztatów/eksperymentów:

▶️ Bańki mydlane bez mydła

▶️ Witaminki

▶️ Czy ja mam pH-a?

▶️ Wędrówka kolorów

▶️ Wodne podróże

▶️ Oliwa sprawiedliwa?

▶️ Jak chodzić po cieczach?

▶️ Tajemnice liści

Sponsorem warsztatów naukowych jest firma Finance First

👉 Warsztat dziennikarski, prowadzony przez dziennikarkę i autorkę książek Magdalena Marciak – strona autorska.

▶️ Poznanie pracy dziennikarskiej.

▶️ Poznanie odpowiedzi co to znaczy „dobry dziennikarz”.

▶️ Poznanie i redagowanie podstawowych form dziennikarskich.

▶️ Definiowanie oraz stosowanie metody zdobywania dziennikarskich informacji oraz weryfikowanie ich prawdziwości.

Zachęcamy bardzo serdecznie uczniów do udziału!

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto