Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Początek roku szkolnego był niezwykle pracowity dla naszej szkoły. Od samego rana witaliśmy naszych uczniów gorąco we wszystkich trzech budynkach. Każda klasa poznała nowych nauczycieli, nowych wychowawców, nowe przedmioty, a zaczynające przygodę z naszą szkołą przedszkolaki i czwartoklasiści – nowe budynki. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Mamy nadzieję, że najbliższe 10 miesięcy wspólnej nauki będzie wspaniałą przygodą zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów! Dziękujemy Wam za zaufanie i powierzenie nam swoich pociech.

Wieczorem wraz z POSK Dublin współorganizowaliśmy Narodowe Czytanie, podczas którego nasi uczniowie Julia, Michał i Marysia czytali „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. W czytaniu wzięła udział nasza nauczycielka Joanna Drążewska, a całość poprowadziła nieoceniona Justyna Kosmulska. Patronat nad wydarzeniem objęła Polish Embassy Dublin a Pani Ambasador Anna Sochańska i Konsul Grzegorz Sala odczytali fragmenty „Ballad” naszego wieszcza. Gośćmi spotkania były także dwie wspaniałe pisarki Agnieszka Lis – Pisarka i Agata Bizuk oficjalnie. Pani Agnieszka Lis była również gościem w naszej szkole, gdzie wzięła udział w lekcjach z klasami licealnymi.

Inne ciekawe newsy

31 Finał WOŚP za nami!

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 za nami! Graliśmy głośno, graliśmy tłumnie, a co najważniejsze graliśmy dla wspaniałej sprawy – ratowania zdrowia i życia osób chorych na sepsę. Ostateczny

Bal na Zielonej Łące

Bal na Zielonej Łące dla naszych najmłodszych uczniów za nami. Przed Wami fotorelacja z tej niezwykle kolorowej zabawy, w trakcie której bawiły się motyle, biedronki, żabki, jeż a nawet duch!