Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Początek roku szkolnego był niezwykle pracowity dla naszej szkoły. Od samego rana witaliśmy naszych uczniów gorąco we wszystkich trzech budynkach. Każda klasa poznała nowych nauczycieli, nowych wychowawców, nowe przedmioty, a zaczynające przygodę z naszą szkołą przedszkolaki i czwartoklasiści – nowe budynki. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Mamy nadzieję, że najbliższe 10 miesięcy wspólnej nauki będzie wspaniałą przygodą zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów! Dziękujemy Wam za zaufanie i powierzenie nam swoich pociech.

Wieczorem wraz z POSK Dublin współorganizowaliśmy Narodowe Czytanie, podczas którego nasi uczniowie Julia, Michał i Marysia czytali „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. W czytaniu wzięła udział nasza nauczycielka Joanna Drążewska, a całość poprowadziła nieoceniona Justyna Kosmulska. Patronat nad wydarzeniem objęła Polish Embassy Dublin a Pani Ambasador Anna Sochańska i Konsul Grzegorz Sala odczytali fragmenty „Ballad” naszego wieszcza. Gośćmi spotkania były także dwie wspaniałe pisarki Agnieszka Lis – Pisarka i Agata Bizuk oficjalnie. Pani Agnieszka Lis była również gościem w naszej szkole, gdzie wzięła udział w lekcjach z klasami licealnymi.

Inne ciekawe newsy

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych