Klasa 2e

Temat: Uczeń, klasa, szkoła.

-rozmawiamy o cechach dobrego ucznia

-utrwalamy odmianę czasowników przez osoby

-czytamy tekst o polskiej szkole

-porównujemy szkołę w Irlandii do szkoły w Polsce

-tworzymy rodziny wyrazów: uczeń, klasa, szkoła

-czytamy tekst  „Podróż listu”

-praca z podręcznikiem

PRACA DOMOWA

1. Rozwiąż rebusy str. 29

2. Napisz list…

Odpisz na list, który otrzymałeś ode mnie 🙂

3. Przeczytaj książeczkę, która dostałeś od kolegi lub koleżanki. W zeszycie zapisz jej tytuł i autora.

4. Przeczytaj  tekst ze str. 26

Wpis do dzienniczka: „Kto jest w domu”

Kto jest z tobą w domu?

Czy masz rodzeństwo?

Kto dzisiaj gotuje obiad?

Co robisz po odrobieniu pracy domowej?

Na zajęcia przynosimy:

– podręcznik  „ Uczę się, bawię i poznaję świat ”,

– zeszyt w  linie,

– odpowiednio wyposażony piórnik: kredki, 2 ołówki, gumkę, temperówkę,

– obfite śniadanie + picie.

Ważne informacje:

Uczniowie otrzymali na sobotnich zajęciach kopertę, a w niej wniosek o legitymację szkolną. Nawet jeśli Państwo ich nie potrzebują, bardzo prosimy o ich wyrobienie dla naszych uczniów, gdyż jest to wymóg nałożony na szkoły polonijne przez państwo polskie niezbędny do pozyskania dofinansowania do licznych projektów edukacyjnych, nagród i wyjazdów dzieci do Polski oraz szkoleń dla nauczycieli i rodziców. Prosimy o oddanie kompletu dokumentów w terminie do  8 października 2022 r. Z góry dziękujemy!

Od najbliższej soboty uczniowie będą uczęszczać na jeden stały fakultet. Bardzo proszę o potwierdzenie na e-mail, na jaki fakultet uczeń będzie uczęszczał w najbliższym roku szkolnym.

Pozdrawiam serdecznie,

Barbara Butryn

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a