Klasa 2e

Temat: Uczeń, klasa, szkoła.

-rozmawiamy o cechach dobrego ucznia

-utrwalamy odmianę czasowników przez osoby

-czytamy tekst o polskiej szkole

-porównujemy szkołę w Irlandii do szkoły w Polsce

-tworzymy rodziny wyrazów: uczeń, klasa, szkoła

-czytamy tekst  „Podróż listu”

-praca z podręcznikiem

PRACA DOMOWA

1. Rozwiąż rebusy str. 29

2. Napisz list…

Odpisz na list, który otrzymałeś ode mnie 🙂

3. Przeczytaj książeczkę, która dostałeś od kolegi lub koleżanki. W zeszycie zapisz jej tytuł i autora.

4. Przeczytaj  tekst ze str. 26

Wpis do dzienniczka: „Kto jest w domu”

Kto jest z tobą w domu?

Czy masz rodzeństwo?

Kto dzisiaj gotuje obiad?

Co robisz po odrobieniu pracy domowej?

Na zajęcia przynosimy:

– podręcznik  „ Uczę się, bawię i poznaję świat ”,

– zeszyt w  linie,

– odpowiednio wyposażony piórnik: kredki, 2 ołówki, gumkę, temperówkę,

– obfite śniadanie + picie.

Ważne informacje:

Uczniowie otrzymali na sobotnich zajęciach kopertę, a w niej wniosek o legitymację szkolną. Nawet jeśli Państwo ich nie potrzebują, bardzo prosimy o ich wyrobienie dla naszych uczniów, gdyż jest to wymóg nałożony na szkoły polonijne przez państwo polskie niezbędny do pozyskania dofinansowania do licznych projektów edukacyjnych, nagród i wyjazdów dzieci do Polski oraz szkoleń dla nauczycieli i rodziców. Prosimy o oddanie kompletu dokumentów w terminie do  8 października 2022 r. Z góry dziękujemy!

Od najbliższej soboty uczniowie będą uczęszczać na jeden stały fakultet. Bardzo proszę o potwierdzenie na e-mail, na jaki fakultet uczeń będzie uczęszczał w najbliższym roku szkolnym.

Pozdrawiam serdecznie,

Barbara Butryn

Inne ciekawe newsy

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i

Wielkanoc w nauczaniu zintegrowanym

Ubiegła sobota upłynęła naszym najmłodszym uczniom na odkrywaniu tradycji i obyczajów związanych z Wielkanocą! Kreatywne Warsztaty Plastyczne: Nasze sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe pracownie artystyczne, gdzie nasi uczniowie mogli