Klasa 2e

Temat: Uczeń, klasa, szkoła.

-rozmawiamy o cechach dobrego ucznia

-utrwalamy odmianę czasowników przez osoby

-czytamy tekst o polskiej szkole

-porównujemy szkołę w Irlandii do szkoły w Polsce

-tworzymy rodziny wyrazów: uczeń, klasa, szkoła

-czytamy tekst  „Podróż listu”

-praca z podręcznikiem

PRACA DOMOWA

1. Rozwiąż rebusy str. 29

2. Napisz list…

Odpisz na list, który otrzymałeś ode mnie 🙂

3. Przeczytaj książeczkę, która dostałeś od kolegi lub koleżanki. W zeszycie zapisz jej tytuł i autora.

4. Przeczytaj  tekst ze str. 26

Wpis do dzienniczka: „Kto jest w domu”

Kto jest z tobą w domu?

Czy masz rodzeństwo?

Kto dzisiaj gotuje obiad?

Co robisz po odrobieniu pracy domowej?

Na zajęcia przynosimy:

– podręcznik  „ Uczę się, bawię i poznaję świat ”,

– zeszyt w  linie,

– odpowiednio wyposażony piórnik: kredki, 2 ołówki, gumkę, temperówkę,

– obfite śniadanie + picie.

Ważne informacje:

Uczniowie otrzymali na sobotnich zajęciach kopertę, a w niej wniosek o legitymację szkolną. Nawet jeśli Państwo ich nie potrzebują, bardzo prosimy o ich wyrobienie dla naszych uczniów, gdyż jest to wymóg nałożony na szkoły polonijne przez państwo polskie niezbędny do pozyskania dofinansowania do licznych projektów edukacyjnych, nagród i wyjazdów dzieci do Polski oraz szkoleń dla nauczycieli i rodziców. Prosimy o oddanie kompletu dokumentów w terminie do  8 października 2022 r. Z góry dziękujemy!

Od najbliższej soboty uczniowie będą uczęszczać na jeden stały fakultet. Bardzo proszę o potwierdzenie na e-mail, na jaki fakultet uczeń będzie uczęszczał w najbliższym roku szkolnym.

Pozdrawiam serdecznie,

Barbara Butryn

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *