Klasa 2e

Temat: Uczeń, klasa, szkoła.

-rozmawiamy o cechach dobrego ucznia

-utrwalamy odmianę czasowników przez osoby

-czytamy tekst o polskiej szkole

-porównujemy szkołę w Irlandii do szkoły w Polsce

-tworzymy rodziny wyrazów: uczeń, klasa, szkoła

-czytamy tekst  „Podróż listu”

-praca z podręcznikiem

PRACA DOMOWA

1. Rozwiąż rebusy str. 29

2. Napisz list…

Odpisz na list, który otrzymałeś ode mnie 🙂

3. Przeczytaj książeczkę, która dostałeś od kolegi lub koleżanki. W zeszycie zapisz jej tytuł i autora.

4. Przeczytaj  tekst ze str. 26

Wpis do dzienniczka: „Kto jest w domu”

Kto jest z tobą w domu?

Czy masz rodzeństwo?

Kto dzisiaj gotuje obiad?

Co robisz po odrobieniu pracy domowej?

Na zajęcia przynosimy:

– podręcznik  „ Uczę się, bawię i poznaję świat ”,

– zeszyt w  linie,

– odpowiednio wyposażony piórnik: kredki, 2 ołówki, gumkę, temperówkę,

– obfite śniadanie + picie.

Ważne informacje:

Uczniowie otrzymali na sobotnich zajęciach kopertę, a w niej wniosek o legitymację szkolną. Nawet jeśli Państwo ich nie potrzebują, bardzo prosimy o ich wyrobienie dla naszych uczniów, gdyż jest to wymóg nałożony na szkoły polonijne przez państwo polskie niezbędny do pozyskania dofinansowania do licznych projektów edukacyjnych, nagród i wyjazdów dzieci do Polski oraz szkoleń dla nauczycieli i rodziców. Prosimy o oddanie kompletu dokumentów w terminie do  8 października 2022 r. Z góry dziękujemy!

Od najbliższej soboty uczniowie będą uczęszczać na jeden stały fakultet. Bardzo proszę o potwierdzenie na e-mail, na jaki fakultet uczeń będzie uczęszczał w najbliższym roku szkolnym.

Pozdrawiam serdecznie,

Barbara Butryn

Inne ciekawe newsy

Moja Mamo, Kocham Cię

Drogie Mamy  Z okazji Waszego święta życzymy Wam dni pełnych miłości, spokoju i radości. Niech każdy uśmiech wraca do Was ze zdwojoną siłą, a dobro, które każdego dnia ofiarowujecie swoim dzieciom,

Najmłodsi uczniowie wyruszyli na wycieczkę!

Nasi najmłodsi uczniowie — od przedszkola po klasę 1 — wyruszyli dziś na wycieczkę! Pogoda dopisuje, a przed nimi dzień pełen przygód i radości. Życzymy im pięknych chwil!   FOTORELACJA

V Olimpiada Ortograficzna „Chyża Sówka”

W ubiegłą sobotę odbył się finał V Olimpiady Ortograficznej „Chyża Sówka” zorganizowany przez Polską Sobotnią Szkołę im. Wisławy Szymborskiej w Greys, pod honorowym patronatem prof. Jerzego Bralczyka oraz dr Lucyny