Gala konkursu „Niezwyciężone.Bohaterki Niepodległej”

Utwórz post Posty w Aktualnościach Polska Szkoła Sen Opublikowane przez: Joanna Prusak · 3 min · Gala finałowa konkursu Instytut Pamięci Narodowej „Niezwyciężone. Bohaterki Niepodległej”, która odbyła się 21 września w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku była zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy naszych uczennic z klasy 1LO – Martyny Mirek, Małgorzaty Machyńskiej i Aleksandry Owsianki pod opieką Joanny Prusak nad filmem o Aleksadrze Zagórskiej, twórczyni Ochotniczej Legii Kobiet. Uroczysta gala prowadzona przez Dyrektora Biura Edukacji Narodowej Adama Hlebowicza, w której brał udział m.in. również Zastępca Prezesa IPN Mateusz Szpytma, dyrektor Muzeum Piłsudskiego Robert Andrzejczyk, koordynatorka konkursu Marta Gosk, filmowcy ze Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez odbyła się w Sali Ignacego Paderewskiego, gdzie wyświetlano nagrodzone i wyróżnione filmy oraz wręczano nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Finałem gali był porywający koncert zespołu Pinky Loops. Nagrodą za wyróżnienie w konkursie było również zwiedzanie Warszawy. W ciągu trzech dni uczennice odwiedziły wiele ważnych dla historii Polski miejsc w stolicy, takich jak Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Pomnik Fryderyka Chopina, Pałac Prezydencki, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Dworek Milusin, gdzie mieszkał Marszałek wraz z rodziną, Pałac Kultury i Nauki, gdzie uczennice wjechały na 30 piętro, by podziwiać panoramę Warszawy. Ekspresowe trzy dni zostały wypełnione po brzegi atrakcjami, które zostały dopełnione niezwykle komfortowym noclegiem w hotelu Metropol, w samym centrum Warszawy. Organizatorom serdecznie dziękujemy za ugoszczenie nas a laureatkom jeszcze raz gratulujemy!