XI Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

Po dwóch latach olimpiady zdalnej, mogliśmy się wreszcie spotkać osobiście i powalczyć o wspaniałe nagrody i najlepsze miejsca w XI Olimpiadzie Szkół Polonijnych z Irlandii. Do rywalizacji w tegorocznej edycji włączyło się aż 5 szkół z całej Irlandii – Szkoła Polska im. Ireny Sendlerowej w Cavan, Szkoła Polska w Waterford Szkoła Polska w Cork Polska Szkoła IDEA w Athlone Polska Akademia Wiedzy w Dublinie.

Zacięte walki rozgrywały się pomiędzy 800 uczestnikami, którzy rywalizowali w takich konkursach jak: konkurs ortograficzny, plastyczny, poetycki, literacki i fotograficzny, o Wandzie i Wrocławiu, konkurencjach naukowych: historia, matematyka, geografia. Dla sportowców przygotowaliśmy bieg na 1 milę SEN, strzały na bramkę, rzuty do kosza. Każdy olimpijczyk znalazł coś dla siebie.

Przez cały dzień towarzyszyli nam przedstawiciele Polish Embassy Dublin i Konsulatu RP w Dublinie w osobach Pani Ambasador Anny Sochańskiej i Konsula Grzegorza Sali. Wytrwale pomagali nam przy konkursie ortograficznym i przy wręczaniu nagród zwycięzcom, a było ich ogrom! Za Waszą cierpliwość i wytrwałość serdecznie dziękujemy!

Dla wszystkich naszych uczniów i gości przyjezdnych, prowadzony przez naszą młodzież sklepik szkolny oferował całą gamę słodkości, kawę, herbatę, soki oraz swój produkt flagowy – hot dogi. Dla bardziej głodnych uczestników olimpiady a także naszych uczniów mieliśmy przygotowanego grilla. Zakończeniem bardzo intensywnej walki oraz zdrowej rywalizacji punktowej było ogłoszenie oraz wręczenie pucharów dla Mistrzowskiej szkoły, którą w tym roku została Szkoła Polska w Cork, 2. miejsce zajęła Szkoła Polska w Cavan, natomiast 3. miejsce przypadło Szkole Polskiej w Waterford.

Wszystkie wyniki każdej konkurencji i każdej kategorii wiekowej znajdziecie TUTAJ: https://www.szkolasen.com/olimpiada/tablica3.php

Wszystkim uczestnikom, gościom, kibicom, uczniom pomagającym oraz kibicom serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok!

Podziękowania z tego miejsca dla Szkoła Podstawowa nr 81 im. Wandy Rutkiewicz we Wrocławiu oraz Fundacja Edu SEN za pomoc w ocenianiu prac konkursowych.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!