Język polski w 4c

Ostatnie zajęcia języka polskiego w klasie 4c były poświęcone zasadom ortograficznym. Tym razem ćwiczyliśmy reguły dotyczące „CH” i „H”. Na odpowiednich sznurkach, rozwieszonych w klasie należało zawiesić wyrazy z brakującymi literami. Obydwie drużyny poradziły sobie znakomicie. Drużyna chłopców popełniła co prawda dwa błędy ale jeden z nich został błyskawicznie zauważony, zaś drużyna dziewczynek źle powiesiła tylko jeden wyraz ale nie potrafiła wskazać błędu, dlatego pani Asia ogłosiła remis. Brawa dla czwartoklasistów, którzy coraz lepiej znają ortografię!!!

Inne ciekawe newsy

Listopad w klasach 2

Listopad w klasach 2 był bardzo intensywny, ale przede wszystkim wyjątkowo patriotyczny. Wystartowaliśmy z „Legendą o powstaniu Państwa Polskiego”. Uczniowie nie tylko zapoznali się z historią o Lechu, Czechu i

Wycieczka do Irish Workhouse Centre – Portumna

Temat Wielkiego głodu w Irlandii nasi uczniowie przerabiają bardzo wnikliwie w szkole irlandzkiej, w naszej szkole poznają polskiego bohatera – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który miał ogromny wpływ na uratowanie około