Bajkowo w klasach 3

Bajkowo w klasach 3. Ostatnio w klasach 3 było niezwykle kolorowo, skarpetkowo, a nawet bajecznie. Zaczęło się od polskich bajek i dobranocek. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat najbardziej znanych dobranocek. Bo kto by nie znał Bolka i Lolka, Reksia, Misia Uszatka, Koziołka Matołka, Muminków, Gumisiów , czy Smerfów? Aż ciężko uwierzyć, że wcale nie tak dawno temu, bo gdy rodzice i nauczyciele byli dziećmi, bajki oglądało się jedynie 10 minut dziennie podczas wieczorynki o godzinie 19.00. W dobie telewizji cyfrowej, kablowej i internetowej wydaje się to absolutną abstrakcją. Przecież dzisiaj bajki dostępne są w zasadzie całą dobę. Uczniowie chętnie pracowali nad stworzeniem pacynki – swojego własnego bohatera oraz wymyślali mu przedziwne historie. Zadaniem dzieci było również uzyskanie informacji od rodziców na temat ulubionej wieczorynki z dzieciństwa. Smerfy i Gumisie okazały się bezkonkurencyjne! Podczas poznawania najbardziej popularnych bajek i legend Europy, lekcja zaczęła się od listu z dalekiej przeszłości – starożytnego bajkopisarza Ezopa. Błagał on, by uczniowie podążali według wskazówek, a doprowadzić one miały do rozwiązania zadania. Zaczęło się od puzzli przedstawiających rysunki z pradawnych jaskiń, by potem odszukać obco brzmiące hasło według podanego szyfru. Następnie należało zaciemnić odpowiednio kod QR, by właściwie go odczytać w czytniku w telefonie komórkowym nauczyciela. Najciekawiej jednak było na końcu. Dzieci musiały opuścić klasę, by podążając według mapy, wskazówek i strzałek, odnaleźć zaginione koperty ukryte w szkole i na boisku. Ku wielkiemu zaskoczeniu na samym końcu odnaleziono również karton z akcesoriami należącymi do bohaterów przeróżnych bajek. Ostatnim zadaniem było dopasowanie przedmiotu do odpowiedniej bajki oraz kraju jej pochodzenia, wraz z pasującą flagą. Trzecioklasistom niezwykle przypadła również do gustu tegoroczna lektura „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Z ogromną chęcią śledziły ich losy, by potem napisać kolejną przygodę swojej 11 – tej skarpetki. Pamiętaliśmy również o Dniu Kolorowej Skarpetki, czyli Światowym Dniu Zespołu Downa. To był niezwykle pracowity, barwny, ciekawy i ekscytujący miesiąc!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Polska Szkoła SEN w Dublinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym drogim uczniom oraz ich rodzicom z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech ta radosna Wielkanoc przyniesie Wam wiele wzruszeń, uśmiechów i