Przedszkole świętuje Patryka

W ostatnią sobotę w naszym przedszkolu było bardzo kolorowo. W strojach i wystroju sali dominowały kolory – zielony, biały i pomarańczowy. To wszystko w związku ze zbliżającym się Dniem Świętego Patryka. Dzieci założyły przepiękne stroje jak również przyniosły wspaniałe gadżety. Od rana towarzyszyła im irlandzka muzyka, do której próbowały tańczyć oraz ćwiczyły różne pozycje z irlandzkiej tradycji np były koniczynką , flagą, harfą etc. [end] Tym aktywnościom ruchowym towarzyszyło wiele radości. Nie zabrakło też opowieści o skrzacie Leprechaun. Z ciekawostek w Dublinie ma on nawet swoje muzeum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Inne ciekawe newsy

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

Historia Powstania Warszawskiego jest trudnym i bolesnym tematem dla nas Polaków, a przekazanie go we właściwy sposób uczniom polonijnym wymaga przygotowania i odpowiednich narzędzi pedagogicznych. Tu z pomocą przyszła nam