Olimpiada w przedszkolu

Już w piątek rozpoczną się XXIV Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, zaś nasze przedszkolaki wspaniale bawiły się Olimpiadzie zimowej w ubiegłą sobotę. Panie opowiedziały dzieciom o konkurencjach sportowych, zapłonął znicz olimpijski oraz złożono przysięgę. Olimpiada u Słoneczek i Motylków rozpoczęła się biegiem narciarskim, [end] kolejna konkurencja to rzut „śnieżnymi kulami ” z gazety, skok ze skoczni, slalom narciarski. Na zakończenie jeszcze przejazd na sankach i wielka duma przy wręczeniu złotych medali oraz tych wyczarowanych podczas zajęć plastycznych. Nasze przedszkolaki odwiedził Pan Adam – nasz szkolny trener, który zaprezentował dzieciom walizkę snowboardzisty. Dzieci dzieliły się też ich własnymi wrażeniami z jazdy na sankach, nartach podczas rodzinnych wyjazdów do Polski. Pozdrawiamy wszyskich serdecznie i wspólnie kibicujemy naszym sportowcom. Niech Hymn Polski zabrzmi wielokrotnie w Pekinie.

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”

W ubiegłą sobotę w klasach 2 odbyła się inauguracja programu Dublin WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program działa w Irlandii już od kilku lat i pomógł przeszkolić wielu młodych ludzi

Wiosna w nauczaniu zintegrowanym

Do nauczania zintegrowanego zawitała wiosna! Ciepłe powietrze przywiało wiele kreatywnych lekcji, zadań i ćwiczeń do naszych najmłodszych klas. W klasie 0 junior dzieci poznały czym jest kosmos, a klasy 3