Lokomotywa 2021 – konkurs rozstrzygnięty!

Super wiadomości płyną do nas od Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii. Nasze uczennice po raz kolejny zdominowały podium w swoich kategoriach wiekowych w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Lokomotywa 2021”![end] Grupa A – klasy 1- 2I miejscePaulina Szymoniak w wierszu „Hipopotam lubi błoto” Wandy Chotomskiej. Grupa B – klasy 3 – 4I miejsce Olivia Korpacz w wierszu „Gwałtu! Rety! Co się dzieje?!” Małgorzaty StrzałkowskiejGrupa C – klasy 5 -6 II miejsce Maria Kubiak w wierszu „Elegia o chłopcu polskim” Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoGrupa D – klasy 7 +I miejsce Carmen Antkowiak – Amebo w wierszu „Nic dwa razy” Wisławy SzymborskiejWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a naszym uczennicom dziękujemy za tak piękne reprezentowanie naszej szkoły!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!