Lokomotywa 2021 – konkurs rozstrzygnięty!

Super wiadomości płyną do nas od Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii. Nasze uczennice po raz kolejny zdominowały podium w swoich kategoriach wiekowych w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Lokomotywa 2021”![end] Grupa A – klasy 1- 2I miejscePaulina Szymoniak w wierszu „Hipopotam lubi błoto” Wandy Chotomskiej. Grupa B – klasy 3 – 4I miejsce Olivia Korpacz w wierszu „Gwałtu! Rety! Co się dzieje?!” Małgorzaty StrzałkowskiejGrupa C – klasy 5 -6 II miejsce Maria Kubiak w wierszu „Elegia o chłopcu polskim” Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoGrupa D – klasy 7 +I miejsce Carmen Antkowiak – Amebo w wierszu „Nic dwa razy” Wisławy SzymborskiejWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a naszym uczennicom dziękujemy za tak piękne reprezentowanie naszej szkoły!

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego